Forum FCKP
Forum Dyskusyjne Fiat Coupe Klub Polska

Pochwal się swoim Coupe - Coupe 20v VIS by |P|E|D|R|O|

|P|E|D|R|O| - 2012-11-13, 9:47 pm
Temat postu: Coupe 20v VIS by |P|E|D|R|O|
10.11.12. Jest to ciąg kolejnych liczb naturalnych, w którym zakodowana jest data spełnienia jednego z największych a pewnie najstarszego marzenia w życiu. V)) To, kiedy to do mnie dotrze to już inna kwestia ;ha

20v VIS wyprodukowany w marcu 2000. Przebieg... Licznik wskazuje niespełna 50 tys. km ;dziw Jaki jest prawdziwy, to każdy może zgadywać... Jedank po stanie wnętrza, głównie kierownicy, gałki, konsoli środkowej i foteli można wnioskować, że nie jest duży :) Właśnie! Foteli! Ale jaaaakich ;hare Recaro ;hare

Auto kupione od młodego gościa, który je ściągnął ok 2 lata temu z Niemiec. Służyło mu do sobotnich wypadów na zabawy i do rozjeżdżania kur i rolników po wioskach, czego przykład dał na jeździe testowej. Jedyny pozytyw z tego taki, że gość ma zaufanie do samochodu, skoro ja się tylko modliłem, żeby trafił w asfalt. Były właściciel zwozi z Podlasia krowy, a my przywieźliśmy od niego na Podlasie FC, w którym była jeszcze ciepła słoma z chlewa i pająki :b

Mówię my, bo m. in. był ze mną Luu, któremu WIELCE DZIĘKUJĘ za namowę, fachowe porady i poświęcenie. ;pyfko

Cóż więcej pisać... Powoli układa mi się kolejność rzeczy, które trzeba w nim pozmieniać. Jeżeli na naszym kochanym forum jest osoba, która chciałaby zamienić się na orginalną maskę z logiem Fiata, bardzo proszę o kontakt. Grill też pójdzie won. Ustawiam się w kolejkę po grill z Plusa :b Co do spoilera i wydechu, sprawa na razie otwarta.

P@bLO - 2012-11-13, 9:59 pm

fajna sztuka :)

Wywal ten pseudofiltr powietrza z tej fifki bo ciągnie tylko gorące powietrze znad kolektora :roll:

kajtusss89 - 2012-11-13, 10:07 pm

bardzo fajne auto!! :-D

w końcu ktoś je wziął!

No i recaro seryjne czyni go niezłym unikatem :-D

PS: ogarnij dolot!

*urżnij rurę przy airboxie, zrób kilka dodatkowych dziur w pudle i wrzuć wkładke K&N/Pipercross i poprowadz powietrze z dołu zderzaka(moment lączania się VIS'a wtedy jest bardzo podobny do VTEC'a...poezja dla ucha!)

albo

* dokup brakujące elementy i pociagnij wlot pod grill-czyli wróć do serii

Bo to co jest teraz to jest masakra....! Ciąg idealnie nad kolektorem i gorącymi przewodami wodnymi :-D

|P|E|D|R|O| - 2012-11-13, 10:29 pm

Tak jest. Pozbędę się tej skarpety. Raczej wrócę do oryginału... :-D

Słucham dalej :wink:

bieznik - 2012-11-13, 10:39 pm

Cześć. Fajna fura :) A jak słuchasz to ogarnij te wiszące rurki od wydechu z prawej strony bo coś dziwnie to wygląda ;)
Leszek - 2012-11-13, 11:09 pm

Brawo |P|E|D|R|O|, gratulacje. Zafunduj mu na początek rozrząd, póżniej się będziesz bawił wyglądem.
DESANT - 2012-11-14, 12:56 am

zajebiście.!!!!!!!!!!!!!!! w końcu się udało :D :D :D Brawo.
słuchaj Leszka ;)

osecik - 2012-11-14, 7:15 am

Gratuluje, niech ci służy.
maraga - 2012-11-14, 7:45 am

Gratulacje,wspaniała bryka!!!
Radek - 2012-11-14, 8:45 am

Gratulacje Pedro, bardzo ładnie się prezentuje :)
damag - 2012-11-14, 8:56 am

Ładna sztuka gratulacje :-D
marekj - 2012-11-14, 12:49 pm

witaj :lol: super fiacik :wink:
eragon - 2012-11-14, 12:51 pm

no ladne cacko )!) witaj.
Matheo - 2012-11-14, 1:42 pm

No w końcu Pedro, ciekawa sztuka! Czarne Recaro, czarną nicią szyte - wnętrze rodzyn!
Wschód rośnie w siłę!
Dziiiwie się że to auto tyle czasu stało..
Fajny opis i dystans do tematu! ;)

Woopy - 2012-11-14, 2:16 pm

Gratki, ;) Fajne auto 8)
RoBSoN - 2012-11-14, 3:39 pm

Gratuluję zakupu.

Aż mnie dziw bierze, że miałem je pod nosem i nigdy mnie nie pokusiło jechać oblukać :wink: Ale na fotkach wydawało mi się, że tam są Recaro z LE ;hmm

Poza kilkoma boblami to prezentuje się super. Jak już byłeś to mogłeś się odezwać do mnie ;mlo :wink:

|P|E|D|R|O| - 2012-11-14, 3:52 pm

Dzięki wszystkim za gratulacje ;jupi

RoBSoN napisał/a:
Aż mnie dziw bierze, że miałem je pod nosem i nigdy mnie nie pokusiło jechać oblukać :wink:
Jak już byłeś to mogłeś się odezwać do mnie ;mlo :wink:

A widzisz... Pytałem, czy nie obejrzałbyś mi go, żebym nie musiał ryzykować jazdy niemal w ciemno przez 550 km. Nie odezwałem się, bo powiedziałeś, że nie masz czasu.

daniellwl - 2012-11-14, 8:43 pm

ciekawy :) gratulacje zakupu :)
RoBSoN - 2012-11-14, 8:57 pm

Dzwoniłem do niego w weekend i umówiłem się na poniedziałek ale powiedział mi, że w weekend ktoś przyjeżdża z Białegostoku i nie wie czy jeszcze będzie co oglądać więc domyśliłem się, że to ty :wink:

Mam nadzieję, że nie masz żalu ;hmm

|P|E|D|R|O| - 2012-11-14, 9:25 pm

Skoro było warto go kupić, to o żalu nie może być mowy. Szkoda, że niezbyt chciał zejść z ceny. Bo mu jakiś rolnik zaproponował wymianę na sprzęt rolniczy za pewną sumkę i poniżej niej nie chciał opuścić.
RoBSoN - 2012-11-14, 9:30 pm

Zastanawia mnie tylko jedna sprawa...

Jak kupowałem Coupete 2,5 roku temu to byłem w Koźminie i oglądałem jakąś czerwoną. Wtedy nie miałem zielonego pojęcia o tym aucie więc nawet nie wiem co to była za wersja. Pamiętam tylko, że była czerwona i miała spojler. Nie wiem czy to była ta ale wtedy była ona w fatalnym stanie wizualnym. I zastanawia mnie czy to przypadkiem nie jest ta sama tylko po remoncie ;hmm

Koleś w przedziale wiekowym 25-30 lat?

|P|E|D|R|O| - 2012-11-14, 10:17 pm

Nie wiem co oglądałeś, ale 2,5 roku temu to auto było w Niemczech. A koleś nie jest z Koźmina a z Bułakowa. Nie jest starszy od nas. Już się nie zastanawiaj nad tym :blabla
Luu - 2012-11-14, 10:56 pm

Ja ze swojej strony moge tylko powiedzieć, że warto było pojechać po to auto.
Pare rzeczy jest do zrobienia jak w każdym coupe ale to sie ogarnie w moim LuuEastGarage 8)

Spilman - 2012-11-15, 2:50 pm

Brawo Pedro! )!) )!)
Gratuluje fajnej, czerwonej 20-stki! :D

Ogarnij podstawy... oleje, rozrządy itp... i ciesz się jazdą! ;)

Pozdrawiam! :)

Adrianoo - 2012-11-18, 2:33 pm

no w końcu się doczekałeś :wink:

części już dla Ciebie szykuje te o których rozmawialiśmy :wink:

Rafał M - 2013-01-06, 1:02 am

Kurcze ale fajowo - wreszcie jest upragnione FC. I to wnętrze - chyba lepiej trafić się nie dało. Wielkie gratulacje :)

Jak idzie ogarnianie wozu? Wywaliłeś już ten najpaskudniejszy na świecie grill, jaki kiedykolwiek wymyślono do FC? Jak nie, to proszę załóż choćby nawet starą poczciwą kratkę od 16V, którą pewnie ktoś odda Ci za darmo, ale nie jeździj z tym badziewiem, bo Coupeta traci cały swój urok!

Wrzuć proszę foto tyłu auta, bo ciekawy jestem jak te wydechy się prezentują. Układ jest jakiś markowy, czy nie? Jakiej firmy są alufelgi - nie to jest aby POSTERT? I jak temat maski się przedstawia? Znalazł się jakiś amator tuningu na wymianę?

|P|E|D|R|O| - 2013-01-06, 2:23 pm

Nie mogłem się z Wami wczoraj w Wawie spotkać, bo dopiero dziś przyjadę po świętach :lol:

Zaczęliśmy w listopadzie z Luu od wymiany baku i prostowania prawych końcówek wydechu. Bak się pocił, bo wydech uderzył w niego podczas kopniaka w prawy tył jaki auto miało u poprzedniego właściciela :( Ciekawostka :!: Po ok 560 km zostało 20l paliwa w baku :-D Sporo poniżej 8l na setkę :-D Da się? Da się! Następnie FC trafiło do ciepłego garażu i od 1,5 miesiąca tak sobie stoi. Nie odpalałem go, bo nie chcę nasmrodzić pod domem a w wyjeździe przeszkadzały zaspy...

W przerwie świątecznej zrobiłem trochę porządków pod maską. Ojciec zaczął już wcześniej (zbiorniczki i klaksony to jego zasługa :wink: ) Skompletowałem dolot (części podobnie jak bak od Adrianoo, blaszki do mocownania kierownicy powietrza od pininfarin01). Filtr powietrza to K&N lub coś podobnego (made in U.S.A.). Osłony od góry nie mogę przymocować, bo wloty w masce uniemożliwią jej zamknięcie :???: Grill odkręcony. Do zdjęcia przyłożyłem nowy grill od 20vt (dzięki Irek). Wstrzymuję się z montażem, może do wiosny jeszcze się znajdzie grill z Plusa (seryjne dziurki w zderzaku na niego czekają 8) ).
Mikołaj zgubił pod choinką radio Krüger&Matz KM0102. Myślę, że ładnie pasuje w dzień i w nocy :)

Na końcówkach wydechu jest napisane S C Motorsport - jest coś takiego? :lol:
Felgi wnioskując po dekielkach to Alutec.

U Luu podnieśliśmy autko i od spodu wygląda naprawdę ładnie. Do wymiany na pewno są przeguby.
Części do wymiany rozrządu mam prawie wszystkie (oprócz napinacza paska wieloklinowego i uszczelki pod pokrywę zaworów). Termostat chyba też do wymiany. Olej niewiadomo jaki jest zalany. Wiosną zrobi się z tym porządek :wink:

Denerwują mnie drzwi pasażera a właściwie głupota któregoś z moich poprzedników. Są założone drzwi sprzed liftu :!: Boczek jest taki jak trzeba ale nie mogę przez to założyć klamki i rączki :evil: Kupiłem już drzwi poliftowe, będzie trochę roboty dla sąsiado-wujko-lakiernika...

P@bLO - 2013-01-06, 2:45 pm

a na końcówkach nie jest czasem CSC? lub SCS? :b jeżeli coś takiego to Ragazzon ;)
Mario w 20VT ma taki napis na końcówce w ragazzonie i jeszcze w kilku przypadkach taki napis widziałem

osecik - 2013-01-06, 6:49 pm

miałem wcześniej wydech tej firmy. Jakiś tam włoski producent, ale czy to to samo, co ragazzon to nie wiem. Ja tam bylem z niego zadowolony.
DESANT - 2013-01-06, 7:30 pm

dbaj, dbaj ;) i ogarniaj co trzeba :D :D :D
Leszek - 2013-01-06, 7:55 pm

|P|E|D|R|O| napisał/a:
Na końcówkach wydechu jest napisane S C Motorsport - jest coś takiego?
Końcówki wyglądają na Ragazzon, miałem takie. Cały wydech był Ragazzona, a na tych końcówkach wygrawerowana nazwa sklepu-dystrybutora, który wystawił fakturę sprzedaży.
|P|E|D|R|O| - 2013-01-06, 10:54 pm

Przed wyjazdem spojrzałem jeszcze raz i znalazłem plusa :b S+C Motorsport. Jaki by ten wydech nie był, jest głośny. Jeśli spełnia normy hałasu to zostanie. Trzeba tylko poprawić (zmniejszyć) wycięcia w zderzaku.

Radio ma zasilanie tylko po przekręceniu kluczyka. Ktoś coś dłubał... Są też poprowadzone jakieś kable od akumulatora przez wnękę radia po bagażnik. Pewnie w środku kiedyś też było głośno :wink: Nie będą mi potrzebne.

Co do maski to wciąż szukam. Czerwonej, ze znaczkiem, raczej bez spryskiwaczy.

Na zdjęciu IMG_5396.jpg (zaglądanie do auta przez drzwi pasażera) widać słupek. A na nim zamiast znaczka 20v jest przebarwienie po jakiejś naklejce :roll: Ktoś ma pomysł jak się tego pozbyć? Polerowanie słupka? Jakieś czernidło? Czy jedynie lakierowanie?

eragon - 2013-01-07, 12:42 pm

Leszek napisał/a:
Końcówki wyglądają na Ragazzon, miałem takie. Cały wydech był Ragazzona, a na tych końcówkach wygrawerowana nazwa sklepu-dystrybutora, który wystawił fakturę sprzedaży.

ja mam jeszcze ragazzona ;] tylko juz raczej sam koncowy tlumik, bo reszta juz po przejsciach :P i po tym wszystkim sprawuje sie do dzis dobrze.

Cytat:
Radio ma zasilanie tylko po przekręceniu kluczyka. Ktoś coś dłubał... Są też poprowadzone jakieś kable od akumulatora przez wnękę radia po bagażnik. Pewnie w środku kiedyś też było głośno :wink: Nie będą mi potrzebne.

wystarczy podpiac inaczej radyjko ;) podepnij plus radia pod bezposrednie zasilanie z baterii, czyli czerwony do zoltego i bedzie juz normalnie :) radia z reguly maja taka mozliwosc wpiecia w wiazce iso.

Rafał M - 2013-01-07, 1:38 pm

|P|E|D|R|O| napisał/a:
Co do maski to wciąż szukam. Czerwonej, ze znaczkiem, raczej bez spryskiwaczy.

Napisz ogłoszenie w dziale handel, że zamienisz się na maski na obu forach coupetowych, i z pewnością jakiś chętny się znajdzie.

|P|E|D|R|O| - 2013-01-19, 11:46 pm

Wykryłem pewną nieścisłość :b

Ja napisał/a:
Felgi wnioskując po dekielkach to Alutec.

Sprostowanie: na dekielkach widnieje napis AUTEC a model ich DELOS się zowie. Niemieckie :wink:

|P|E|D|R|O| - 2013-02-28, 4:10 pm
Temat postu: Naprawa przycisków konsoli środkowej po piotrkowemu
Niedawno zrobiłem porządek z wciśniętymi przyciskami na konsoli środkowej. I mam ochotę opowiedzieć jak :lol:

Konsola jest jednym z wyznaczników "zmęczenia FC", chyba się ze mną zgodzicie. Pamiętając o tym należy zachowywać szczególną ostrożność :b . Nie było problemów ze zlokalizowaniem śrubek (2 nad popielniczką i jedna pod pokrętłem środkowym - dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą). Trudniejsze było znalezienie kostki do rozłączenia przewodów od klimy, była zaskakująco głęboko.

Gdy już konsola leżała na biurku, można było się zabrać za to, co ktoś nieudolnie kiedyś naprawiał. Wkręty, które trzymały guziki, były oblepione jakąś czarną, smolistą plasteliną i wkręcone w porozsadzane 'rurki'. Wszystko było miękkie i dlatego nie trzymało. Na szczęście ładnie udało się ją usunąć.

Wpadłem na pomysł, żeby zrobić tak:
1. Wygwintowałem od środka te 'rurki'
2. Wkręciłem śrubki z obciętymi główkami
3. Oblepiłem to dookoła masą epoksydową, kupioną za 10 zł. Miesza się dwa składniki i po uzyskaniu jednolitego koloru modeluje się jak plastelinę, dodam - bardzo klejącą plastelinę. Po ok. 30 min. jest już twarda. Wcześniej ją przetestowałem przyklejając kilka kleksów w kształcie stożka do plastikowej gładkiej powierzchni. W jednym zatopiłem nakrętkę. Byłem zaskoczony jak dużej siły wymagało zerwanie tego. Tutaj trzyma to na dużo większej i bardziej skomplikowanej powierzchni, więc po uprzednim jej odtłuszczeniu jestem dość spokojny o trwałość mojej naprawy :) Dodatkowo dorobiłem jedno 'uszko' przy przyciskach, bo było ułamane.
4. Podkładkami można wyregulować jak guziki mają być ustawione, na wierzch po sprężystej podkładce i nakrętce i gotowe.

I taka to historia fajnie spędzonego dnia. Przy okazji podłączyłem radio tak, aby grało bez kluczyka. Teraz czekam na wiosnę, Wielki Tydzień i przede wszystkim Luu :mrgreen:

DESANT - 2013-02-28, 5:14 pm

no i elegancko ;)
maraga - 2013-03-01, 9:16 am

Świetna robota,gratuluje zapału. )!) )!) )!)
|P|E|D|R|O| - 2013-03-31, 10:53 pm
Temat postu: Rozrząd 20v VIS
Wielki Tydzień A.D. 2013 miał w tym roku podwójną symbolikę ;) Wykorzystując 4 słoneczne dni, podczas których przynajmniej w słońcu było powyżej zera, zabrałem się za pozbycie się śniegu, który uniemożliwiał mi wyjechanie Coupetą z garażu. W Wielki Czwartek uruchomiłem FC po prawie 4 długich zimowych miesiącach. Odpalił tak jakby jeździł wczoraj :-D Oczywiście kilka razy zimą ładowałem akumulator. Przetarłem kurz, pojeździłem po okolicy... :) W piątek przyszedł czas w końcu na wymianę rozrządu, płynów i termostatu. Wspólnie z Luu walczyliśmy, by zdążyć przed rezurekcją. I udało się! :-D

Zamontowane zostały:

Pasek rozrządu Contitech CT880
Pompa cieczy SKF VKPC 82646
Rolka napinająca paska rozrządu SKF VKM 12172
Rolka zwrotna paska rozrządu INA 532 0121 20
Pasek wieloklinowy dwustronny Gates 6DPK1225
Rolka prowadząca paska dwustronnego SKF VKM 32002
Pasek wieloklinowy jednostronny Bosch 1 987 948 479
Rolka kierunkowa paska jednostronnego SKF VKM 32005
Rolka napinacza paska wielorowkowego jednostronnego Ruville 55862
Uszczelka pod pokrywą zaworów Reinz 71-38206-00 posmarowana silikonem wysokotemperaturowym
Termostat Vernet TH6547.88J
Olej silnikowy Valvoline DuraBlend 10W-40
Filtr oleju Mann-Filter W714/4
Olej do skrzyni biegów Valvoline MaxLife MTF GL-4 75W-80
Płyn chłodniczy Kraft

Poza tym wcześniej:
Pióra przednich wycieraczek Valeo Silencio Blister
Grill z 20vt

Trudno powiedzieć ile z wymienionych części pochodziło jeszcze z fabryki... Szkoda było ciąć te wszystkie oryginalne opaski. Pasek rozrządu był w całkiem dobrym stanie. Pozostałe były popękane. Rolki też całkiem ok. Po operacji nareszcie udało się nagrzać silnik do okolic 90 stopni, wcześniej 70 to był max.

Luu, wielkie dzięki!!! ;pyfko

marcoW - 2013-04-01, 2:11 pm

Lubię to!

Daj znać za xxxx km, jak się autko sprawuje na tym oleju.

Na razie działajmy. Mam nadzieję, że się kiedyś-gdzieś zVISujemy :-D

DESANT - 2013-04-01, 2:14 pm

|P|E|D|R|O| napisał/a:
Olej silnikowy Valvoline DuraBlend 10W-40

Czemu taki olej.? i to na lato.?

|P|E|D|R|O| - 2013-04-01, 6:31 pm

DESANT napisał/a:
Czemu taki olej.? i to na lato.?

Pytałem o tutaj:
http://www.forum.fiatcoup...12932&start=480

Nikt mnie nie odwiódł od ówczesnego toku myślenia, więc tak zostało. Na pewno jest lepszy od tego szlamu jaki zlaliśmy :b

|P|E|D|R|O| - 2013-05-06, 12:00 am

Caaaały tydzień przy FC :-D

Przez 2,5 dnia pod okiem wujkomechanika zmieniałem sprężyny z przodu na seryjne oraz przeguby na nowe (wewnętrzne - bo osłony były w dwóch kawałkach, wleciały Löbro 304313; prawy zewnętrzny - bo przy manewrowaniu trzęsło całym przodem, wleciał Löbro 303114). Długo robiłem, bo raz: na podnośnik nijak się nie dało przez progi, dwa: to mój pierwszy raz, a trzy, bo zawsze coś :b Cieszę się z tej zmiany, bo jeździ się dużo wygodniej, nie rzuca już tak na koleinach, a nie jest znowu tak wysoko jak się mogłem obawiać. Aha, i ustawiliśmy zbieżność.

Pozostałe dni majówki to czyszczenie bagażnika (wymontowałem i wyprałem wszystkie wykładziny, wytarłem całą blachę wewnątrz), wyciągnąłem też kable od audio (bagażnik, oba progi i pod podszybiem też szedł!), wytarłem blachę pod kanapą i najważniejsze - zadbałem trochę o skórki :mrgreen: . Środki marki Furniture Clinic i Saphir. Skóry są teraz pachnące, matowe i śliskie. Wytarcia udało się zrobić tak jak widać na fotkach :wink: .

DESANT - 2013-05-06, 12:13 am

elegancko.. Szykuj, szykuj. na zlocie obadamy ;)
osecik - 2013-05-06, 8:00 am

Świetnie wyglądają te skóry. Dobra robota.
tommy-j - 2013-05-06, 8:41 am

Fajny efekt po korekcie tych boczków na fotelach. Czy mógłbyś opisać krok po kroku jak i czym to uzyskałeś?
Oli - 2013-05-06, 9:07 am

tommy-j napisał/a:
Fajny efekt po korekcie tych boczków na fotelach. Czy mógłbyś opisać krok po kroku jak i czym to uzyskałeś?

właśnie - ja tez poproszę o takie info :-)

ps. rozumiem ,że nitki czerwonej nie da rady zachować w kolorze czerwieni i zostaje zamazana na czarno?

kajtusss89 - 2013-05-06, 10:41 am

to nie są fotele z plusa, pedro ma unikatowe recaro obszywane czarną nicią :wink:
|P|E|D|R|O| - 2013-05-06, 10:45 am

1. Wyczyściłem skórę Leather Ultra Clean. Z psikadła na gąbkę, gnieciemy, powstaje piana i czyścimy okrężnymi ruchami. Ten środek czyści, otwiera pory itp. Później nadmiar należy wytrzeć szmatką (gąbka i szmatka była w zestawie)
2. Gdzie były pęknięcia, przetarcia nakładałem Saphir Renovating Cream, na początku pędzelkiem, po kilku sekundach rozcierałem dokładniej szmatką, aby wszędzie weszło. Po kolejnych kilku sekundach, gdy przestało się kleić, należy wypolerować szmatką ładnie na większej powierzchni aby wyrównać kolor. Nie było to problematyczne. Ja zrobiłem tak dwie warstwy.
3. Konserwacja Leather Protection Cream. To jest mleczko - na szmatkę i jedziemy kółeczkami. Zapobiega wchłanianiu się wilgoci, zabezpiecza i ogranicza tarcie.

Takie czyszczenie środkami Furniture Clinic zaleca się robić co 3 miesiące.

A co do nici, to ja nie miałem problemu, bo moje nie były czerwone. Wyblakły co najwyżej przez lata.

Filmiki instruktażowe:
http://www.youtube.com/wa...d&v=hZ0vIyiRq1w
http://www.youtube.com/watch?v=_rs8dhCdI1w

A tutaj ktoś naprawiał kierownicę kremem Saphir:
http://forum.kosmetykaaut...er=asc&start=15

Po wyschnięciu pocierałem czystą szmatką i nie zaobserwowałem, żeby coś na niej zostawało. Więc wierzę, że na ubraniu też nie zostanie.

Wszystkie środki bez problemu do znalezienia na allegro. Ja wybrałem zestaw z 250ml buteleczkami i szacuję, że może to wystarczyć na ok. 5-6 zabiegów.

Luu - 2013-05-06, 5:49 pm

z tymi skórami to ładnie pojechałeś. bravo.
ale co do sprężyn... no cóż... :b

Bodzio - 2013-05-06, 8:23 pm

Niezła robota. A jak dobrałeś kolor tonera do swoich foteli? Po prostu czarny czy na zamówienie?
marcoW - 2013-05-06, 8:46 pm

Robi różnicę )!)

Bodzio napisał/a:
Niezła robota. A jak dobrałeś kolor tonera do swoich foteli? Po prostu czarny czy na zamówienie?

Tak informacyjnie; np do Lederzentrum możesz wysłać zagłówek, który wraz z upływem czasu ma kolorystycznie najmniejsze "odchyły od normy". Dobiorą Ci odpowiednie kosmetyki do renowacji/pielęgnacji skóry. Nie pamiętam ile ml, ale z tego co konsultantka mówiła, wystarczy na kilka zabiegów. Koszt około 300-350PLN, ale najlepiej samemu przekręcić i mieć info z pierwszej ręki :wink:

Bodzio - 2013-05-06, 9:19 pm

marcoW, Dzięki. A teraz mi jeszcze powiedz jak to się ma do skóry perforowanej gdzie perforacje się nieco powiększyły i czy tymi preparatami lecisz całe fotele czy tylko miejsca gdzie są dojechane i czy poradzą coś na przecięcia skóry. Czy płynna skóra sobie poradzi czy trzeba szyć
marcoW - 2013-05-06, 9:39 pm

Bodzio napisał/a:
marcoW, Dzięki. A teraz mi jeszcze powiedz jak to się ma do skóry perforowanej gdzie perforacje się nieco powiększyły i czy tymi preparatami lecisz całe fotele czy tylko miejsca gdzie są dojechane i czy poradzą coś na przecięcia skóry. Czy płynna skóra sobie poradzi czy trzeba szyć

Ja akurat się nie zdecydowałem na taki ruch, tzn zakup tych kosmetyków. Mam w planach co innego, ale na razie nie zapeszam. Wejdz tutaj http://lederzentrum.pl/ i poszperaj, są filmiki poglądowe itp. Z resztą jest sporo profesjonalnych firm zajmujących się tym tematem. Powiem tak, wszystko się da, tylko pytanie czy ktoś nie mający z tym fachem wcześniej do czynienia poradzi sobie z takimi uszkodzeniami, o jakich piszesz? Bo jeżeli chciałbyś oddać skórki w takim stanie do jakiejś firmy, to przygotuj się booombę cenową, ale nie śmiećmy już w tym temacie.

|P|E|D|R|O| - 2013-06-28, 6:10 pm

zajmuję się pożytecznymi rzeczami... ;hare
|P|E|D|R|O| - 2013-09-15, 3:46 pm

Feeeejjjssliftiiinng! V))
ManyCalavera - 2013-09-15, 3:51 pm

Nooo... z zewnątrz wygląda o wiele lepiej, a jak wnętrze :?: :wink:
DESANT - 2013-09-15, 4:22 pm

elegancko.. Ładnie i skromnie ;)
maraga - 2013-09-15, 6:17 pm

Pięknie,ale jakby nie twoje,od początku jakoś przyzwyczaiłem się do poprzedniej maski :wink:
Spilman - 2013-09-15, 7:20 pm

Teraz wygląda o wiele lepiej z tą maską! )!)
Luu - 2013-09-15, 8:42 pm

no powiem ci Pedro, że nie widzę żadnej różnicy - jak był czerwony tak został :lol: :b
|P|E|D|R|O| - 2013-09-15, 8:54 pm

Luu napisał/a:
no powiem ci Pedro, że nie widzę żadnej różnicy - jak był czerwony tak został :lol: :b

Tak, w sumie niewiele się zmieniło ;noo

ManyCalavera napisał/a:
a jak wnętrze :?: :wink:

Poza rączką drzwi pasażera niczego mu nie brakowało. Teraz jest i rączka :)

Galer - 2013-09-16, 7:48 pm

Super się prezentuje )!)
BartoszGniwek - 2013-09-16, 10:18 pm

widać, widać. Jednak klasyczna maska to jest to :-D
|P|E|D|R|O| - 2013-09-29, 11:15 pm

Słoneczna niedziela :)
|P|E|D|R|O| - 2013-10-15, 8:08 pm

Dziś byłem na przeglądzie. Diagnosta nie wiedział co to za auto. Oczywiście FC nie mieli w systemie. A Coupe dla niego znaczy, że 4 miejsca :b

Wszystko dobrze: amorki, brak luzów... Wszystko oprócz wydechu - jest za głośny :lol: Przynajmniej w niektórych zakresach obrotów.

- "Przymkniem oko!" :wink:

Przy okazji oświadczam, że ostatnia osłona, której wcześniej nie mogłem założyć przez wloty w masce, już jest na miejscu.

|P|E|D|R|O| - 2013-11-10, 7:57 pm
Temat postu: Roczek
Wtedy |P|E|D|R|O| rzekł: "Niech Coupe kupionym zostanie". I tak się stało. I zobaczył |P|E|D|R|O|, że wybór był dobry. I inni też ujrzeli. Tak upłynął wieczór i poranek - rok pierwszy. ;aniolek

I choć przejechał nim 3000 km... I choć średnie spalanie wyniosło 9,1 l/100 km... I choć już 2 miesiące temu zafundował mu nowy lakier... wciąż nadziwić się nie może. Jakby tego było mało, wywoskował go całego i tak uczcił tą rocznicę.

DESANT - 2013-11-10, 8:41 pm

)!) )!) )!) Amen... ;)
|P|E|D|R|O| - 2014-04-29, 9:50 pm

Dopieszczanie trwa :)

Zdobyłem element fotela, który miałem połamany. Polecam stronkę https://www.fiatdalys.lt/pl Znalazłem numer, zamówiłem w ASO i jest :-D

Od jakiegoś czasu felgi znów są okrągłe ;rotfl a ostatnio w wolnym czasie poleruję ranty, bo były w opłakanym stanie. Dwa najgorsze już zrobione. I mam nowe dekielki, z wierzchu ameliniowe :-D

P@bLO - 2014-04-29, 10:03 pm

rancik lusterko :) )!)
Maciuś - 2014-04-29, 10:51 pm

Teraz koła ładnie będzie się prezentować jak nówka.
fredek88 - 2014-04-30, 6:25 am

po prostu piękne oby każdy dbał tak jak Ty o fiata
dominik028 - 2014-04-30, 7:32 am

Bardzo ładnie....
|P|E|D|R|O| - 2014-07-11, 7:24 pm

Po 15 miesiącach i przejechanych 3400 km wymieniłem olej. Zostałem przy tym samym a więc Valvoline DuraBlend 10W-40 po czym udałem się na Rajd Polski, ale o tym na koniec, dla relaksu :lol:

Ostatnie dni a nawet tygodnie upłynęły pod znakiem walki z rudą w Bravie ojca. To dało mi wiele do myślenia i w myśl zasady "lepiej zapobiegać niż leczyć" zakupiłem środek do konserwacji profili zamkniętych Valvoline Tectyl ML i zacząłem pryskać... Po bokach maski, błotniki w okolicach pininfarinek, w progi przez dziurki pod czarnymi listwami oraz od środka, gdzie są duże zaślepki widoczne po odchyleniu wykładziny, bo progi mają dwie komory i chciałem napsikać w obie. Choć nasze Fiaty to rówieśniki, to Coupe trzyma się wzorowo. Chciałbym, aby tak pozostało. A Brava, mam nadzieję, pożyje dłużej, choć warto było się nią zająć wcześniej.
Przy okazji wyczyściłem i zaimpregnowałem drugi raz w tym roku skórki.

A na rajdzie FC też był dzielny, choć nie miał lekko, bo było kilka kilometrów po szutrze i leśnym bruku, na którym czasem zapinałem dwójkę :b Ale na Mazurach są też i świetne drogi :-D 380 km ot tak, bo tego chciałem :) Bo nie byłem na dwóch ostatnich edycjach rajdu... Bo na zlot było za daleko...

Dodam jeszcze, że młodzi policjanci pilnujący wjazdu w okolice odcinka specjalnego byli dla mnie bardzo mili, pokazali gdzie mogę zaparkować i zapytali "ile ma koni". Ale jeszcze milej było pod wieczór, gdy zaczęło padać. Podszedłem do jakichś fotografów, którzy mieli samochód przy samym OSie i zapytałem, czy mogą mnie podrzucić te 4 km do mojego samochodu. Okazało się, że to byli Holendrzy :b Jakoś tam się z nimi dogadałem. Gdy zbliżaliśmy się do FC, jeden z nich już pokazywał palcem na Coupetę, zanim powiedziałem, że to mój :-D Pochwalili, pytali czy 5 cylindrów i czy ma turbo :lol: Wiedzieli co to za auto :-D

Maciuś - 2014-07-13, 11:14 pm

Konserwacja bardzo ważna mocno przedłuż życie autku to samo w swoim zrobiłem od razu po zakupie. Nie tylko my znamy tak piękne i rzadsze auta.
|P|E|D|R|O| - 2014-09-15, 9:11 pm

Czerwony przyjaciel ma się dobrze i zabrał mnie wczoraj w plener ;hare
maraga - 2014-09-15, 9:17 pm

Naprawdę piękny!
Luu - 2014-09-15, 9:22 pm

i wysoki jak koza :D
|P|E|D|R|O| - 2014-09-15, 9:29 pm

Luu napisał/a:

Oj tam, odciążyło tyłek na ręcznym :wink: Ty swoim byś tam nie wjechał :b

FlyMan - 2014-09-15, 9:31 pm

|P|E|D|R|O| napisał/a:
Luu napisał/a:

Oj tam, odciążyło tyłek na ręcznym :wink: Ty swoim byś tam nie wjechał :b

Koza, nie koza ale po terenie dał rade przejechać :)

Piękne coupe ! : )

Luu - 2014-09-15, 9:31 pm

|P|E|D|R|O| napisał/a:
Luu napisał/a:

Ty swoim byś tam nie wjechał :b

byś sie zdziwił :D

|P|E|D|R|O| - 2015-03-21, 6:29 pm

Kiedyś pewien facet na parkingu podszedł do mojego samochodu, padł na kolana i... ostentacyjnie zajrzał pod tylny zderzak. Poczułem się urażony podejrzeniem, że prawa końcówka wydechu nie jest z niczym połączona :roll: I rzeczywiście, z boku tak to mogło wyglądać, więc przez zimę postanowiłem coś z tym zrobić i co nieco zasłonić. Efekt na zdjęciach. Poza tym Luu narzekał, że farba się złuszczyła z tłumika, więc odmalowałem Ragazzona. Rura biegnąca pod zderzakiem została owinięta bandażem termicznym i ukryta pod pewnym siatexem :b
Ponadto Coupe dostało nowe żarówki Philips WhiteVision (mijania i pozycyjne), roczne opony Hankook Ventus V12 evo, dywaniki, nowe przednie wahacze TRW, do prawej kolumny nowe łożysko amortyzatora i sprężynę talerzową czyli gumę między łożyskiem a sprężyną.

STIG - 2015-03-21, 8:35 pm

Wydech wygląda o niebo lepiej :-D A jak żarówki WhiteVision? Zadowolony? Bo ja baaardzo :)

Co to za dokładka tylnego zderzaka?

tommy-j - 2015-03-21, 10:17 pm

Zarowki jak zarowki ale ten siatex mnie intryguje. Wyglada to super, ale poza estetyka zadnej innej funkcji nie widze, chyba ze w bledzie jestem...
Lukq - 2015-03-22, 12:06 pm

Chyba chodzi o ochronę podwozia od kamieni itp.
|P|E|D|R|O| - 2015-03-22, 12:51 pm

Heh, jakie teorie :lol: Po prostu chciałem zasłonić bak i błyszczącą osłonę termiczną i chyba nie wyszło najgorzej :wink:
Tylko raz na razie jechałem po zmroku z nowymi żarówkami, ale chyba jest jaśniej i ładniej. Jestem zadowolony.
A na zderzaku nie ma dokładki. Jedynie mój pot ;;)

|P|E|D|R|O| - 2015-06-20, 9:24 pm

Autko było na oCoupacji :)

Aby jechać z czystym sumieniem, wymieniłem wcześniej olej (po 11 miesiącach i ok. 1700 km :b , wciąż Valvoline DuraBlend 10W-40), płyn hamulcowy na ATE dot 4, założyłem nowe klocki na przód - TRW.

Przy okazji zlotu przejechałem 1003 km. FC spisało się bez zarzutu. Na torze musiało być gorąco i tu pewnie przydałby się lepszy olej, ale to wyjątkowo. Podczas powrotu z Zamościa padł mój osobisty rekord prędkości ;aniolek . Dzięki za kilka pochlebnych opinii. No fajnie było na tym zlocie :-D

A tydzień temu zrobiłem niezły interes i za 1/3 ceny kupiłem 2/3 grilla :b Pozostała część chyba była na grillu. Stopiony, wykrzywiony, pęknięty i bez 2 bolców. Stanąłem przed dylematem: odsyłać czy ratować. Spróbowałem. Opalarka, nitro, szpachlówka itd... Wyszło na tyle dobrze, że grill jest już na aucie i fajnie, że ma już taki jaki dostał w fabryce. Nie jest idealny ale jak to się mówi "Głupi nie zauważy, mądry nic nie powie" :wink:

STIG - 2015-06-21, 12:45 am

Jak dla mnie bomba, dobra robota )!)
Galus87 - 2015-06-21, 12:01 pm

No i ślicznie.
Od kogo ten grill?

maraga - 2015-06-21, 12:50 pm

Świetna robota,jak nowy :-D
|P|E|D|R|O| - 2015-08-30, 5:39 pm

Nic nowego. Oprócz zdjęć :lol:
|P|E|D|R|O| - 2016-01-01, 3:47 pm

W końcu zima pozwoliła na odpowiednie uczczenie świąt i sylwestra.
|P|E|D|R|O| - 2016-05-24, 9:12 pm

Aktualności

- nowy akumulator TAB Polar 60 Ah. Niebieski, kurka nie pasuje kolorystycznie :b
- świeży olej Valvoline z niebieskiej butelki i tym razem też niebieski filtr oleju Mann W712/16.
- lakier nie jest niebieski. Ale przed woskowaniem pierwszy raz użyłem glinkę i cleaner. Popieściłem też skóry, szyby, uszczelki, opony, ranty i ogólnie jeszcze taki czysty chyba nie był. Pytanie ile z tej czystości zostanie po ponad 700 km. Jutro rano w drogę :wink:

szyszkownik - 2016-05-24, 9:57 pm

Ale wygląda pięknie :)
Na trasie będzie się rzucał w oczy.

robso - 2016-05-24, 9:58 pm

No, piękny :wink:
STIG - 2016-05-24, 10:25 pm

A mnie dalej zastanawia ten zderzak tylny. Nie wyglada do konca jak seria, bo w seryjnym nie ma tej a'la dokladki od wydechu w strone kola ;hmm
Czerny - 2016-05-25, 7:35 am

Taka dokładka jest po obu stronach, super to wygląda. Może właściciel zdradzi szczegóły;)
|P|E|D|R|O| - 2016-05-30, 9:07 pm

Już prawie 10 tys. km przejechałem a z okazji tegorocznej oCoupacji - 1728. Szacuję spalanie na 7,8 l/100 km.
Dziękuję tym, którzy postanowili oddać głos na moje auto w wyborach :wink: a było takich osób całkiem sporo. Miło usłyszeć dobre słowo czy to od forumowiczów czy od zaczepiających ludzi na ulicy.

Czerny napisał/a:
Może właściciel zdradzi szczegóły;)

Brakowało mi czegoś w tylnym zderzaku, co odnosiłoby się do progów. Więc wyciąłem ze starego kawałki plastiku. Pozaginałem, pospawałem, poszpachlowałem...

Czerny - 2016-05-30, 9:54 pm

To wiele wyjaśnia :-D
Ten zderzak bardzo pasuje, piękny VIS.

|P|E|D|R|O| - 2016-11-11, 11:35 am

4. rocznica spędzona niestety w garażu...
Pocieszny20VT - 2016-11-11, 2:16 pm

Bardzo się cieszę, że dbasz tak o auto!!
Długo mnie to nie było a widzę, że przez cały czas auto w dobrych rękach :-D

|P|E|D|R|O| - 2017-05-29, 7:02 pm

Sezon u nas zaczyna się bardzo powoli ale zlot się zbliża, więc jest okazja, żeby dokonać pewnych zmian, o których myślałem od roku. Nowe świece - NGK BKR6EIX 6418 i zmiana oleju na Motul 6100 Synergie+. Zmiana świec przyniosła odczuwalną poprawę. Do tego pierwsze mycie i tankowanie od jesieni :b
|P|E|D|R|O| - 2017-10-08, 10:12 pm

10 lat na Forum!

Wielu poznanych fajnych ludzi. Kopalnia wiedzy o FC. Miłe chwile na zlotach... Cieszę się, że mogę być cząstką tej społeczności ;zdr Pozdrawiam wszystkich!

Piotr_S - 2017-10-09, 4:40 pm

I tak dalej Pedro , GRATULACJE , moze w 2024 w Turynie bedzie zlot COUPE 😃
|P|E|D|R|O| - 2017-11-14, 8:40 pm

Czas pędzi jak Coupeta. Już 5 lat razem. 13,5 tys. km. Autko nic się nie znudziło :-D
|P|E|D|R|O| - 2018-08-27, 10:21 pm

Pani Młoda, Pan Młody i czerwony świadek. Nie mogło go zabraknąć. Pieszo trudno byłoby nadążyć ;lo2
Luu - 2018-09-01, 10:58 am

Gratulacje jeszcze raz!
Woopy - 2018-09-03, 10:47 am

Pięknie! Gratulacje!
maraga - 2018-09-27, 1:03 pm

Gratulacje !!!
Piotr_S - 2018-10-15, 6:23 am

Gratulacje :)
|P|E|D|R|O| - 2018-11-11, 3:11 pm

Kolejny rok z FC minął. W tym sezonie przejechaliśmy ponad 5 tys. km a więc dużo ponad średnią ;) Na oCoupacji nie mogłem się pojawić. Zawitałem jedynie na Forza Italia we wrześniu. Autko ma się dobrze i na zimę wróciło do rodzinnego garażu. Wciąż każda chwila spędzona z FC sprawia mi taką szczerą, dziecięcą wręcz radość. Warto dbać o to, żeby te małe szczęścia wciąż były obecne w tym rozpędzonym życiu. A to w mijającym roku bardzo mi się rozpędziło a kolejny będzie jeszcze...
...ciekawszy :lol:

|P|E|D|R|O| - 2019-02-11, 9:33 pm

Nowy rok miał przynieść zmiany. Oto pierwsza z nich - Volvo S40 1,6 diesel. Jest rodzina więc musi być auto rodzinne :b

Coupe nie jest jednak zagrożone - zimuje w garażu. Najwyżej w tym roku pojeździ trochę mniej...

Krawiec - 2019-02-12, 8:47 pm

|P|E|D|R|O| napisał/a:
Volvo S40 1,6 diesel. Jest rodzina więc musi być auto rodzinne

skoro tak mówisz... 8O

|P|E|D|R|O| - 2019-08-19, 11:05 pm

Druga zmiana - 1 marca przyszedł na świat mój synek. I jak to bywa w takiej sytuacji - pozmieniało się w życiu. Nie ma zbyt wiele czasu na Fiacika, który dowiedział się o Volvo i postanowił pomarudzić. Po niemal półrocznej przerwie zimowej nie wstał prędkościomierz / licznik kilometrów. Kiedy nadarzała się okazja, próbowałem zdiagnozować przyczynę. Kupiłem używany czujnik lecz nic to nie zmieniło. W ostatni weekend zabrałem się za wyjęcie licznika w poszukiwaniu zimnych lutów, o których niejednokrotnie pisano na forum. Luty były ok, ale znalazłem ślady przegrzewania się tranzystora. Było to spowodowane uszkodzonym kondensatorem znajdującym się tuż obok. Uradowany uzdrowieniem FC postanowiłem to uczcić pierwszą dłuższą podróżą w tym roku na tydzień do Warszawy. Zapomniałem już jaki jest głośny :b
tommy-j - 2019-08-25, 4:35 pm

Super, gratuluje potomka. Niech rośnie zdrowo i na jakiś zlot go zabierz :-D