Portal FCKP
ForumProfilPomocSzukajUżytkownicyGrupyStatystykiAlbumDownload

Strona Główna Forum FCKP
Forum Dyskusyjne Fiat Coupe Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co dalej ze zlotami ?
Autor Wiadomość
damag 
Zarząd FCKP
P1 DAMAG

Auto: LE 725 :)
Wysłany: 2018-05-14, 5:14 pm   Co dalej ze zlotami ?

Wychodzi na to że ze względu na co raz mniejsze zainteresowanie organizacja następnego zlotu czy zakończenia sezonu mija się z celem :(

Proszę napiszcie swoje opinie i sugestie !
- czy warunki nie takie
- cena za oplatę zlotową i nockeg za wysokie
- brak atrakcji
- może lepiej hotel ze spa z HB lub all inclusive ?
- brak upalania aut na lotnisku - torze ?
- po co mam płacić za lotnosko jak i tak nie upalam ?
- lepiej bez oplaty zlotowej ( każdy pije - je swoje i jeździ gdzie chce ) ?
-
Ostatnio zmieniony przez damag 2018-05-14, 5:17 pm, w całości zmieniany 2 razy  

damag 
Zarząd FCKP
P1 DAMAG

Wysłany: 2018-05-17, 10:03 am   

Temat odwiedziło już ponad 80 osób
Większość klubowiczów i gpd którym powinno zależeć na rozwiązaniu zaistnialej sytuacji
Nie macie nic do napisania w temacie , co z Wami się dzieje ?

sebanm 
KLUBOWICZ FCKP

Auto: 20vt plus
Wysłany: 2018-05-17, 11:35 am   

Mnie forma zlotów odpowiada, dlatego jeżdżę na zloty a cupety upał już nie będę.

Adrianoo 
KLUBOWICZ FCKP

Auto: Fiat Coupe 20VT
Wysłany: 2018-05-17, 12:08 pm   

Dawid znasz moje zdanie, ale napiszę i tu :D

jestem elastyczny co do warunków, upalania, formy składki zlotowej
wszystko jedno gdzie, jak i za ile, byle by się spotkać :)

Marek94 
KLUBOWICZ FCKP

Auto: FC 2.0 20V 97'
Wysłany: 2018-05-17, 7:02 pm   

Może co do urodzin klubowych fajnie byłoby wrócić do tej formy, jak to było w Mińsku, przynajmniej takie jest moje zdanie. Co do zlotów mi wszystko odpowiada, dlatego jeżdżę i będę jeździł ;) Co do upalania, fajnie było się pościgać, ale skoro nie ma chętnych, to normalną koleją rzeczy trzeba było coś innego wymyślić..

Ostatnio zmieniony przez Marek94 2018-05-17, 7:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  

|P|E|D|R|O| 
Old Forum User

Auto: 20v VIS
Wysłany: 2018-05-17, 9:09 pm   

Żałuję, że w tym roku nie mogę przyjechać na zlot. Żałuję, zatem uważam, że warto na zlotach być.
Organizatorzy co roku robią dobrą robotę i starają się by było jak najciekawiej w rozsądnym budżecie, który nie tak łatwo zebrać. I na pewno jest im przykro, gdy na lotnisku lub torze połowa aut stoi a ich właściciele marudzą, że skoro nie korzystają to czemu muszą płacić.
Być może dla lepszej frekwencji należałoby nie organizować zlotów na obrzeżach Polski, ale zloty są tam, gdzie mieszka ktoś niesamowity, kto z pomocą 'centrali' podejmie się organizacji. Dlatego należą się pokłony Yuno i wszystkim poprzednim organizatorom oraz Zarządowi. I także z tego powodu warto jeździć na zloty, żeby im podziękować.

Nie można pozwolić na przerwanie tradycji corocznych zlotów!

Osobiście mam ukryty żal do brata ciotecznego, że organizuje ślub w terminie zlotu, ale cóż poradzić...

Życzę wszystkim udanego zlotu ;pyfko

Marek94 
KLUBOWICZ FCKP

Auto: FC 2.0 20V 97'
Wysłany: 2018-05-17, 10:08 pm   

Zdecydowanie się podpisuję, to co gdzieś mi siedziało w głowie Pedro idealnie ubrał w słowa, też mam nadzieję, że tradycja zlotów przetrwa i będzie miała się dobrze. Jednak jako klub fajnie się spotkać chociaż raz do roku, pogadać.. I może jest grupa na fb, ale nigdy nie będzie zgraną społecznością, tylko miejscem do pisania.

Radek 
Członek Zarządu FCKP
Skarbnik

Auto: ......
Wysłany: 2018-05-18, 7:58 am   

Ja zawsze jestem chętny na spotkania w takim gronie :) . Jednak nie zawsze można i czasami trzeba wybierać czy przyjemności czy obowiązki tak jak w tym roku mi się przytrafiło.

Ogólnie zloty w obecnej formie są bardzo dobre, jest luźny dzień na pełen relaks, jest dzień na zwiedzanie okolicy i dzień na mocniejsze wrażenia - do tej pory tor lub lotnisko ale ze względu na to, że co raz mniej ludzi chce upalać coupety w tym roku gokarty (wydaje mi się, że to będzie najlepsza forma bo każdy ze zlotowiczów może polatać bez konsekwencji uszkodzenia auta).

Fakt jest taki, że zloty kilka, kilkanaście lat temu wyglądały trochę inaczej, były praktycznie same dorosłe osoby i nikt aż tak nie zwracał uwagi na warunki noclegowe. Od paru lat ze zlotu zrobiła się impreza rodzinna, ilość dzieci powoli zaczyna dorównywać ilości dorosłych a co za tym idzie większość osób zwraca co raz większa uwagę na to w jakich warunkach przyjdzie nam spędzić te kilka dni. Czego się nie robi dla dzieci ;)

Termin zlotu niby wszystkim jest znany bo od ładnych paru lat zawsze w weekend Bożego Ciała ale nawet osoby, które regularnie jeżdżą na zloty zadawały pytania kiedy będzie zlot a o osobach, które chciałby przyjechać pierwszy raz na zlot to nie wspomnę. W/g mnie pierwsze informacje na temat miejsca i terminu zlotu powinny pojawiać się już na początku danego roku i nie tylko na forum ale również na grupie na FB (gdzie niestety przeniosło się klubowe życie) i na fanpegu klubowym na FB (ostatni rok, też trochę życie tam zamarło).

Ostatnie zloty to praktycznie ta sama ekipa, nowe osoby można policzyć na palcach jednej ręki a jak pojawia się ktoś nowy jednego roku to już na następnym zlocie nie pojawia się. Może warto zastanowić się co jest tego przyczyną, że nie ma napływu nowych.

GrzechotnikT 
KLUBOWICZ FCKP

Auto: ex2.0 16V, 2.0 16VT+
Wysłany: 2018-05-18, 12:25 pm   

Mi się wydaje że przyczyną jest właśnie admosfera zlotu Ci co się znają są jak rodzina a jak przyjedzie ktoś nowy to nawet nie ma się do kogo odezwać. Wydaje mi się też że 2 przyczyną braku nowych osób są koszty związane ze złotem opłata+nocleg+ paliwo i inne wydatki i dla niektórych robi się spora suma. Jak możecie zauważyć w internetach spotu grup tuningowych cieszą się ogromną popularnością i wydaje mi się że jest to spowodowane brakiem zobowiązań i kosztów.
Ja osobiście bardzo chciałbym być na tegorocznym zlocie tym bardziej gdy są gokarty (a trochę jeżdżę) ale czasami nie da się pogodzić wszystkiego.

16VT + Turbo ori + koło CNC + dolot 550x180x65 + wydech 3" + EVOcars + walbro255

sebanm 
KLUBOWICZ FCKP

Auto: 20vt plus
Wysłany: 2018-05-18, 2:44 pm   

GrzechotnikT napisał/a:
Mi się wydaje że przyczyną jest właśnie admosfera zlotu Ci co się znają są jak rodzina a jak przyjedzie ktoś nowy to nawet nie ma się do kogo odezwać.

Świeżakom na pewno nie jest łatwo, też się stresowałem na moim pierwszym zlocie.
W tym temacie można coś podziałać.

P@bLO 
Członek Zarządu FCKP
Broom YELLOW

Auto: ŻÓŁTE 20vT i AR159SW
Wysłany: 2018-05-19, 8:23 am   

Nie wiem, co myśleć o frekwencji, o zlotach... Mi wszystko zawsze odpowiadało w formie zlotowej dlatego zawsze jak tylko mogę to jestem. Co do nowych uczestników to też nie tak do końca bo wszystko zależy od osoby - jak jest kontaktowa to zawsze się odnajdzie. Atmosfera rodzinna bo od tylu lat się widujemy - od tylu lat się znamy i spotykamy. Wg. mnie nie zamykamy się na nowych uczestników, ale jest ich coraz mniej. Co do lotniska/toru to ja zawsze jestem za bo lubię pochlastać Coupe ale są inne imprezy gdzie mogę się wyszaleć :P

Koszty zlotu no może małe nie są, ale wszystko jest załatwione i pod nos więc patrząc jakby każdy miał we własnym zakresie się ogarnąć w piwo, kiełbe itp. to wyjdzie na to samo lub drożej. Może problemem jest to, ze nie każdy wie za co płaci w tej opłacie? Sam nie wiem.

Co do kosztów związanych z dojazdem itp. to może drugi zlot pod rząd w bliskiej okolicy poprzedniego, może ta odległość robi problem (centrum Polski jest zawsze najbliżej chociaż nie dla mnie ale patrząc na Polskę to tak.) Dojazd w moim przypadku to ok. 800zł na samo paliwo i gdzie dla jednego nie jest to problem to dla drugiej osoby już może.

Kolejny problem to mała frekwencja odwiedzin na forum i w momencie gdy nie jest bombardowany temat zlotu na portalu społecznościowym co chwila z dużym wyprzedzeniem nie trafia do większości zainteresowanych. Niestety forum przegrywa z FB od jakiegoś czasu więc promocja zlotu powinna być prowadzona na Face.

Boję się, że mało kto wypowie się z poza grona stałych uczestników zlotu niestety :/
2.0 20VT, Garrett GT3071r. .86 A/R, Wtryski 650cc BOSCH, regulator 3,8bar, Warbro GSS 341 w baku + BOSCH 044 in line, AEM 30-3300, zegary Innovate, Ecumaster EMU, kute korby Techno5, kute tłoki Wossner, wydech i DP 3", FMIC 450x300mm, głowica "Stage3", Helix organiczny
Fiat Coupe 20V Turbo KLIK i Skoda Superb III L&K 2.0 TDI DSG 4x4 190KM

Asik 
Young Forum User

Auto: Fiat Coupe 1.8 16v
Wysłany: 2018-05-19, 8:49 pm   

sebanm napisał/a:
GrzechotnikT napisał/a:
Mi się wydaje że przyczyną jest właśnie admosfera zlotu Ci co się znają są jak rodzina a jak przyjedzie ktoś nowy to nawet nie ma się do kogo odezwać.

Świeżakom na pewno nie jest łatwo, też się stresowałem na moim pierwszym zlocie.
W tym temacie można coś podziałać.

Po części macie rację, bo nowym osobom pewnie nie jest łatwo odnaleźć się w grupie, gdzie przyjeżdżając pierwszy raz za zlot widzi, że generalnie wszyscy się znają, grupa jest podzielona na mniejsze grupki i nie wiadomo, do której się podpiąć. I jeżeli ktoś nie umie łatwo nawiązywać kontaktów, to będzie na pewno lekko zagubiony. Ale na taką sytuację można łatwo zareagować. Można pomyśleć na przyszłość o tym, aby w pierwszy dzień zrobić „wspólną imprezę integracyjną”, zebrać wszystkich w jednym gronie i zapytać czy jest ktoś nowy, poprosić, aby się przedstawił i żeby każda osoba ze zlotu też się przedstawiła, aby ta nowa osoba, choć w minimalnym stopniu mogła poznać resztę grupy i poczuć się zlotowiczem. Może ktoś pomyśli, że moje myślenie jest trochę abstrakcyjne, ale jak nie będzie zainteresowania znających się już wcześniej zlotowiczów z nowymi osobami, które przyjeżdżają na zlot, to nie dziwmy się, że nowych osób na zlotach nie przybywa. Właśnie przez to, że nie widzą zainteresowania nową osobą w grupie i potencjalnie zniechęcą się do uczestnictwa w kolejnych złotach.

Co do organizacji zlotów, to ja osobiście jestem wdzięczna wszystkim, którzy podejmują się ich realizacji. Domyślam się, że nie jest to łatwe przedsięwzięcie i dużo czasu trzeba poświęcić na organizację, jednocześnie mając czas na życie i prace zawodową. A i tak z doświadczenia wiemy, że nie każdemu wszystko się spodoba i ktoś zawsze może być z czegoś niezadowolony.

Koszta – zawsze w info o zlocie wiemy, co jest planowane, jako atrakcja, co się wlicza w opłatę i myślę, że nie jest to szczególnie wygórowana cena. Co do terminu to wiadomo, że zloty są zawsze w weekend, kiedy wypada Boże Ciało, więc kto chce to spokojnie wcześniej może sobie zaplanować wydatki (no chyba, że coś nieoczekiwanego się raptem wydarzy to rozumiem). My przeważnie zawsze mamy najdalej (ale nie narzekamy :-D ) i nie powstrzymuje nas to przed przyjazdem. Nawet do Bełchatowa na zakończenie sezonu śmigamy z Białegostoku na weekend i te 350km pokonujemy z uśmiechem na twarzy, bo wiemy, że będzie świetnie :-D

Spilman 
KLUBOWICZ FCKP

Auto: 20VT Limited Edition
Wysłany: 2018-05-19, 11:54 pm   

P@bLO napisał/a:
Niestety forum przegrywa z FB od jakiegoś czasu więc promocja zlotu powinna być prowadzona na Face.

FB to tylko "chwilówka" każdy pisze i pyta co chce.. nie ma zasad.. Forum to kopalnia wiedzy,
zasady i porządek.. na forum wszystko zostanie.. na FB raczej zginie..
Promowanie jak najbardziej.. wszędzie i gdzie tylko się da... ale co do wiedzy, foto czy relacji.. to powinno zostać na forum, jak i cała historia zlotów.. a coraz mniej zdjęć i relacji na forum, tylko na FB.. młodsze pokolenia nie przekopią FB za tym co było z FC.. tylko za tym co się dzieje teraz.
Jeśli tak będzie, to i zloty zaginą razem z forum.

P@bLO 
Członek Zarządu FCKP
Broom YELLOW

Auto: ŻÓŁTE 20vT i AR159SW
Wysłany: 2018-05-21, 3:55 pm   

Spilman, ale tu nikt o wiedzy nie pisze tylko o zlotach ;)
2.0 20VT, Garrett GT3071r. .86 A/R, Wtryski 650cc BOSCH, regulator 3,8bar, Warbro GSS 341 w baku + BOSCH 044 in line, AEM 30-3300, zegary Innovate, Ecumaster EMU, kute korby Techno5, kute tłoki Wossner, wydech i DP 3", FMIC 450x300mm, głowica "Stage3", Helix organiczny
Fiat Coupe 20V Turbo KLIK i Skoda Superb III L&K 2.0 TDI DSG 4x4 190KM

Maciuś 
Advanced Forum User

Auto: Coupe Plus,ToledoTDI
Wysłany: 2018-05-21, 8:01 pm   

Forma zlotów i cała organizacja jest dobra każdy może znaleźć coś dla siebie, ale niestety jest coraz mniej osób które posiadają coupe bo są to już leciwe auta. A jak już ktoś kupi sobie takiego fiacika to niestety w większości nie jest kasiastą osobą i każda złotówka jest oglądana 2 razy zanim ją wyda na auto lub inną rzecz. Wyjazd na zlot niestety wiąże się z jakimś tam wydatkiem. Sporo osób z tego powodu rezygnuje z bycia na zlocie. Bo za tą kasę może pojechać z rodziną gdzieś na tygodniowy wypoczynek. Ja sam w tym roku niestety nie będę na zlocie właśnie z powodów finansowych inaczej bym sobie nie odpuścił tek imprezy bo jak sami wiecie jeździłem na zloty które były organizowane w miejscach do których miałem jeszcze dalej.

Ale jest trochę w tym prawdy, że w przyszły roku zlot mógłby być gdzieś w centrum Polski by większość osób miała trochę ponad 300 km.

Spilman 
KLUBOWICZ FCKP

Auto: 20VT Limited Edition
Wysłany: 2018-05-21, 9:51 pm   

P@bLO napisał/a:
Spilman, ale tu nikt o wiedzy nie pisze tylko o zlotach ;)

A co ja napisałem?
Jedno z drugim ma powiązanie.. zanika dział techniczny, forum to i zaniknie niedługo liczba uczestników na zlotach, bo na forum nie będzie takiej historii jak w dawniejszych latach, młodsi klubowicze mogli sobie pooglądać, porównać przemyśleć wyobrazić jak było, jak będzie na zlocie.. czy warto przejechać te kilkaset km drogi..
Jak było z podziałem forum...? dużo się działo tu i tam... a obecnie młodsze upadło po kilku latach, a teraz macierzyste będzie cierpieć przez przeniesienie się ludzi na portal FB.
Musisz skojarzyć pewne fakty.

DESANT 
KLUBOWICZ FCKP
Mr.Prostak :)

Auto: jest... 2.0 20VT+
Wysłany: 2018-05-25, 12:03 pm   

Moim zdaniem...
Zawsze wraca temat kasy... Najczęściej od momentu podziału na dwa kluby. Każda próba integracji, rozbijała się o koszta organizacji. Byliśmy uważani za "burżuji" bo zawsze staramy się zapewnić jak najlepsze warunki, i jak najwięcej atrakcji... Czy naprawdę 200zł opłaty to aż tak dużo..? Za piwo, ognisko i grill bez limitu...? No i koszulkę..? Nie wydaje mi się. Paradoksalnie, gdyby było więcej chętnych, byłoby taniej. Łatwiej negocjować gdy na zlot przyjeżdża 100os. , a nie 40.
Tak sobie myślę, że gdyby komuś zależało,to jest w stanie odłożyć przez rok tę "stówę" miesięcznie by przyjechać na zlot. Czasy się zmieniają, ludzie też. Wiadomo. Forum umiera. Kiedyś na zlot jechało się choćby po to, by zobaczyć jak wgląda koleś, z którym się gada na forum, wymienia uwagami, żartuje.
Dziś w dobie FB, brakuje więzi. Szybkie pytanie, szybka odpowiedź, i mam Cię w dupie. Ludzie są tak leniwi, że im się nawet nie chce sprawdzić w google. Więc jak mają przyjechać na zlot, i poczuć się dobrze pierwszego dnia, skoro nic ich z nikim nie łączy..? Kwestia noclegu. Zawsze nocleg był najistotniejszy. Bez względu na to ile było dzieciaków, to dbaliśmy by warunki były jak najlepsze. Niestety , ale ośrodki zostały wyremontowane, sprzedane, i ceny poszły w gorę. Coraz trudniej się dogadać o rabat (bo mało ludzi), coraz ciężej załatwić grill/ognisko i piwo we własnym zakresie, bo właściciele ośrodków na tym też zarabiają. Każdy szuka zarobku. To zrozumiałe.
Więc może trzeba tak:
Zlot co roku w tym samym miejscu. W miarę centralnym.
Ośrodek, z opcją rozbicia namiotów.
Rezygnacja z koszulek, lub opcja płatnych dodatkowo.
Każdy uczestnik dostaje "pakiet zlotowy" w postaci. Dwóch puszek piwa na dzień, 200g kiełbasy na dzień, i półlitrową butelkę wody. Oraz wlepkę na auto.
Żadnych informatorów, naklejek złotowych. koszulek, pucharów, chipsów, napojów , smalcu i ogórków. I broń Borze żadnych grzybków.
Każda atrakcja jest "fakultatywna" co oznacza że organizator proponuje, daje możliwość zapisów, my płacimy.
Dzięki temu może się uda zejść do 40zł opłaty zlotowej. Dla tych, z poza "mafii FC" własny namiot do spania, dla tych których stać, domki/pokoje.
Dla ciecia kosztów, trzeba by jeszcze zrobić zlot trzydniowy. Czwartek przyjazd, piątek trzeźwienie, sobota wyjazd.

Jest jeszcze inna opcja.
Można się podpiąć pod jakiś zlot ogólno-samochodowy, albo ogólno-fiatowski.
Ostatnio zmieniony przez DESANT 2018-05-25, 12:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  

couper 
Young Forum User

Auto: Fiat Coupe 20V
Wysłany: 2018-05-25, 8:40 pm   

Z mojego punktu widzenia ,to co mi przeszkadzało być na zlotach,mimo że bardzo chciałem, to termin. Byłem tylko na jednym zlocie w Katowicach.( Jak to dawno już ). Termin to zawsze długi weekend. Nie wszyscy mają to szczęście że cała ich rodzina podziela hobby i zamiłowania jednego .Długi weekend to okazja by być z rodziną i zloty przegrywają z koncepcją spędzenia tego czasu którą mają pozostali członkowie rodzony. Myślę że termin w zwykłą sobotę i niedzielę byłby bardziej uniwersalny. Dobrym przykładem są moim zdaniem spotkania Forza Italia które dodatkowo trwają tylko dwa dni ( koszty ) i są właśnie w zwykłym czasie i pełne są członków i sympatyków.
Druga sprawa to odległości i związane tym koszty. Centralne usytuowanie było by lepsze.

Pozdrawiam

damag 
Zarząd FCKP
P1 DAMAG

Wysłany: 2018-05-26, 1:11 am   

Centralnie były robione urodziny klubowe w Mińsku i teraz jest zakończenie sezonu w Klukach
Są to imprezy cykliczne bardziej weekendowe a i tak co roku frekwencja jest spadkowa

Zawsze były zloty organizowane tak aby były w różnych regionach PL tak aby każdy miał co jakiś czas bliżej z dojazdem na zlot

Sprawdzaliśmy ośrodki w centralnej Polsce i nie ma nic ciekawego - chyba że Ciechocinek ;)

Może Macie jakieś namiary i kontakty na fajny ośrodek z odpowiednim zapleczem dla wszystkich to prosimy o info :)

Thrasher 
Grupa Pełnego Dostępu

Auto: Fiat Coupe
Wysłany: 2018-05-26, 12:59 pm   

Jest dużo niedrogich ośrodków nad zalewem Sulejowskim i jest tam też organizowanych sporo zlotów motoryzacyjnych i istnieje możliwość podnajęcia lotniska w niedalekim Piotrkowie Trybunalskim na ćwiartkę i inne konkurencje sprawnościowe , byłem tam na takim zlocie i był mega super a koszta to nocleg w domkach przed sezonem Letnim po 25zł osoba ( normalne warunki , domki z łazienkami bez jakiś tam luxusów) koszulki mieliśmy indywidualne z logami Klubu i nickiem po 25zł , na ognisko każdy brał co lubi , wyżywienie we własnym zakresie stołówka i bary na miejscu za wjazd na lotnisko płaciliśmy 10zł od osoby było mas 73 autka , mieliśmy kilku ala sponsorów którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców konkurencji , jakieś podłokietniki , spojlery , lakiery itd..
Nie byłem organizatorem ,tylko zwykłym klubowiczem który pojechał na zlot , więc można zrobić tani i dobry zlot dla każdego i nikt na niczym nie zarabiał po prostu czysta bezinteresowna organizacja fajnego zlotu...
Nie chcę tu nikogo obrażać ani krytykować , ale faktycznie zloty Fckp są troszkę drogawe , może zmienić termin zlotu na normalny Weekend bo już to będzie tańsze we wszystkich ośrodkach , a jak ktoś będzie chętny to zawsze można wziąć wolny piątek i bawić się dłużej...

DESANT 
KLUBOWICZ FCKP
Mr.Prostak :)

Auto: jest... 2.0 20VT+
Wysłany: 2018-05-27, 5:50 pm   

Thrasher napisał/a:
nikt na niczym nie zarabiał

Wyobraź sobie że u nas też nikt na niczym nie zarabia. Takie sformułowanie jest bardzo mocno obraźliwe.
73 samochody, to o 50 więcej niż na naszym zlocie. i co najmniej 100 osób więcej.

Paweł 16V 
KLUBOWICZ FCKP

Auto: FC 1.8 16V 97'
Wysłany: 2018-05-27, 11:51 pm   

A ja bym nic nie zmieniał... Wydaje mi się że trzeba pogodzić się z faktem, że nasze zloty stały się imprezami koleżeńsko-przyjacielskimi na ktore przyjeżdza stała choć niestety niewielka grupa osób. Nie jesteśmy i nie będziemy klubem "popularnym" tylko "niszowym" bo takie są Fiaty Coupe, ale czy to źle? Nie ma sensu porównywać się do takich czy innych imprez gdzie panuje za przeproszeniem i nie urażając nikogo organizacyjna partyzantka. Tu było i jest inaczej i niech tak zostanie, każdy z organizatorów zawsze dwoił się i troił żeby dopiąc wszystko na ostatni guzik. Przecież było wiele dyskusji że nie jest nam obojetne co jemy, jak jemy, co pijemy :wink: gdzie śpimy itd. dlatego forma zlotów jest własnie taka. Myślę że w tym roku sporo osób musiało tak jak ja odpuścić przyjazd ale nie z powodu formy zlotu tylko spraw osobistych, komplikacji, zdarzeń losowych, innych planów rodzinnych w tym czasie itp. Co do "Nowych" to naprawdę jeśli ktoś chce i złapie wirusa pod nazwą Fiat Coupe to przyjedzie a przecież nikt z nas nie gryzie, zawsze można się przysiąść do takiej czy innej grupki, tak zaczynał każdy z nas, nie pamiętacie :wink: Jeśli chodzi o promocję na FB to jest potrzebna ale nie wiem czy coś z tego będzie bo... taki zlot to zawracanie głowy a przecież jest grupa, mozna zapytac i natychmiast dostać lepszą albo gorszą odpowiedź no to po co jechać na zlot i gadać przy ognisku o tym jak wyczyścić zbiorniczek wyrównawczy, rozebrać konsolę czy kto ma jakieś nowe mody :b Pozdro

Ostatnio zmieniony przez Paweł 16V 2018-05-28, 12:17 am, w całości zmieniany 1 raz  

MrJ 
Grupa Pełnego Dostępu

Auto: FC SE
Wysłany: 2018-05-28, 8:07 am   

W sumie to miałem się nie wypowiadać w temacie, bo nie byłem na poprzednim zlocie (pozdrowienia dla Woopiego za specjalne zaproszenie ;) ) ani nie będę na tym - przyczyny niezależne, nic nie poradzę. Ale dyskusja skręciła na ciekawe tory, to dorzucę kamyczek do ogródka, Uwaga, będzie textwall ;)

1. organizacja, promocja, forum vs facebook - z tego co widzę to panuje tu podejście "forum pada bo fejs". Tak tak, takie samo pitolenie jak "nikt nie kupuje płyt bo jutub". To nie takie proste. To, że FB jest najszybszą i najbardziej popularną formą takiej komunikacji to fakt. Zanim ktoś przeczyta pytanie na forum, to na fejsie są już 3 odpowiedzi. Ale z drugiej strony są fora które sobie doskonale radzą bez fejsa / pomimo fejsa. Dlaczego? Może dlatego, że prowadzą politykę otwartą, zachęcającą do korzystania, do kontaktów, jest na nich ruch generowany tak przez nowych, jak i starych użytkowników, a do tego dodatkowo pobudzany przez władze. Przepraszam, ale tutaj tak nie jest.

< w tym miejscu miałem zamiar napisać więcej na temat "zachęcania" do korzystania z forum, na czele z limitem 50 postów, ale za duży offtopic by się zrobił. W skrócie - nie dość, że temat Fiata Coupe jest w ogóle niszowy, to jeszcze polityka forum nie pomaga w jego "odniszowaniu" >

2. miejsce, czas - zawsze komuś nie spasuje termin, nie spasuje miejscowość. Niemniej jak ktoś zauważył - najlepsza jest organizacja albo blisko centrum kraju żeby uniknąć sytuacji że ktoś z gór jedzie nad morze (lub odwrotnie), albo w sąsiedztwie mocnych społeczności lokalnych, albo nawet pojedynczych osób które są w stanie to pociągnąć. To, że do poprzedniego i do obecnego zlotu dojechałbym w plusminus godzinę nie znaczy, że inni mają tak dobrze ;)

3. koszta wszelakie - piniundze to zawsze jest ciężki temat, do tego rozumiem ile wysiłku kosztuje załatwianie, organizacja itp. Ale pytanie padło, to odpowiem.

3a standard noclegów - jeden woli pełen luksus i tajski masaż, a drugiemu wystarczy spanie w na łóżku polowym ;) Ja przez ponad 3 lata jeździłem służbowo po kraju i spałem w dziesiątkach hoteli, hosteli, domów wypoczynkowych, itp. Moim zdaniem absolutne minimum standardu to łazienka w pokoju z wliczonym śniadaniem (BB) . Chyba, że jest możliwość małej dopłaty do obiadokolacji (czasami można trafić promocje że za symboliczne 15 czy 20zł mamy HB) ale to zależy od miejsca. Wszelkich hosteli typu 6 piętrowych łóżek w pokoju + kibel na korytarzu nie polecam. Oczywiście nie raz się tak spało, ale mimo wszystko na zlotach i tego typu spotkaniach powinien być zachowany pewien poziom. Chociaż oczywiście jak ktoś woli pole namiotowe z toitoiką i prysznicem, to nie bronię ;)

3b opłata zlotowa i inne koszty pozanoclegowe. Powiem tylko tyle - każdy może sobie wziąć kalkulator, policzyć ile kosztuje czteropak "piwerka na grila", kilo "padliny i bułek na grila", ile tego faktycznie przeżre i przepije :D przez 3 dni i będzie wiedział jakie są koszty. Ceny podkoszulek są do sprawdzenia w 3 minuty, podobnie jak naklejek. I wtedy osądzic samemu, czy opłata jest duża, mała, czy jakakolwiek inna. Chyba, że dochodzi coś jeszcze, jakieś super atrakcje, kraftowe IPA z kiełbaskami cielęcymi zamiast koncerniaka w puszce i "śląskiej grillowej", ale nigdzie nie jest o tym napisane. I się nie dziwie kilku osobom, że poruszyły to wprost.

3c sprawa łącząca się z kilkoma w/w, ale nadal chyba najbardziej pasująca do "kosztów" - czyli jeśli ktoś chce / może przyjechać tylko na część zlotu. Teoretycznie nadal jest możliwe, że będę miał wolny jeden dzień i chciałbym się "przykleić", a że mieszkam niedaleko to nie potrzebuje noclegu. I co? I zero informacji na ten temat. W takiej sytuacji powinna być podana dokładna rozpiska podzielona na dni / atrakcje. Na przykład:
"drogi zlotowiczu, jeśli chcesz przyjechać tylko na jeden dzień to: piątek - wejście do browaru 3 dyszki, grill (na przykład) 3 dyszki, obiad w pepikowie koszt własny. Jak ktoś chce, to podkoszulka i naklejka pińcet, a skoki na bandżi w gukarcie tysiunc pińcet. Kontakt: Józwa Butrym - mail - telefon - numer konta do przelewu - potwierdzenie z minimalnie z 2-dniowym wyprzedzeniem". Chcę / mogę być na jeden dzień, to jestem na jeden. Chcę / mogę płacić za zwiedzanie, grilla, obiad, wesołe miasteczko i zwiedzanie fokarium :D - płacę. Nie chcę - nie płacę. Proste? Proste. Warto się zastanowić nad taką opcją na przyszłość.

4. nowi na forum, nowi na zlocie - o podejściu do nowych userów na forum już wspominałem. Natomiast na zlocie musi - MUSI - być oficjalne przywitanie, zapoznanie, wprowadzenie, jakkolwiek tego nie nazwać. Do tego - przynajmniej na początku - zachęcanie do rozmowy, prezentacji auta, ogólne wprowadzenie w środowisko. Niestety, ale przy okazji spotkań tego typu (nieważne czy to zloty samochodów, zbiorowe jam session gitarzystów, czy wizyta na strzelnicy - wszystkie przykłady z życia wzięte) tworzą się "towarzystwa wzajemnej adoracji", a dookoła krążą zdezorientowani nowicjusze którzy nie bardzo wiedzą co ze sobą zrobić. I nie, opcja typu "zobaczysz będzie super, szukaj Klucznika Gerwazego tego z długim scyzorykiem :D trzeciego dnia się rozkręci" nie zdaje egzaminu. Jak taki nowicjusz najpierw wybuli konkretną kasę za zlot, narobi sobie chęci i nadziei, a potem okaże się że zasadniczo wszyscy mają to w nosie bo "jakoś to będzie", to na drugie spotkanie nie przyjedzie. Bo po co? Bo będzie lepiej? No wolne żarty.

Na koniec mam tylko nadzieję, że nikt nie potraktuje tego jako wytykania błędów i "ja wiem lepiej". Sami widzicie że jest coś nie tak i pytacie o porady co i jak zmienić. Ja mam propozycje takie a nie inne - może je uwzględnicie, może nie, ale moim zdaniem warto się chociaż nad tym zastanowić.

Pozdrawiam i życzę udanego zlotu :szabelka: :szabelka: :szabelka:

maraga 
Advanced Forum User

Auto: FC 2.0 20VT.
Wysłany: 2018-05-28, 7:06 pm   

Ja na swoje usprawiedliwienie mam tylko to że gdybym mógł to bym brał udział we wszystkich zlotach,niestety życie układa się po swojemu, muszę robić to co jest w życiu ważniejsze, a nie przyjemniejsze, zasady jakie były do tej pory, mi odpowiadały,jeżeli chodzi o upalanie to ja też nie jestem za,a to dlatego, że nie wiem co może się zdarzyć, a muszę wrócić Coupetą do domu,jak większość zapewne.Mogę obiecać że następny zlot zaliczę,a być może uda mi się odwiedzić was w Bielsku .Pozdrawiam. MarAga.

Marek Krupa 
KLUBOWICZ FCKP

Auto: Coupe 2/20VT/, X1/9
Wysłany: 2018-05-30, 10:46 pm   

Problem poważny. Jeżeli chodzi o urodziny, to jestem za pierwotna formułą, czyli Mariuszową. Od 15 lat organizuję Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej uczestników mi nie ubywa ale ciągle jest to ta sama data i ciągle minimalizuję koszty. Przykładowo sprawnościówki na Torze Kielce-puchary, dyplomy, nr startowe, drewno na ognisko i sędziowie pokrywane są ze środków Automobilklubu Kieleckiego (impreza wpisana w kalendarz). Na kempingu można rozbić namiot, lub wynająć indywidualnie w zależności od potrzeb i kasy miejsce w jednym z 4 hoteli. Impreza nie jest nastawiona na zysk czy picie, tylko na odkrywanie i zwiedzanie ciekawych miejsc, a całość można praktycznie obskoczyć na własnych kanapkach.

Galus87 
Członek Zarządu FCKP

Auto: S60 2.4 20VT
Wysłany: 2018-06-03, 1:45 pm   Re: Co dalej ze zlotami ?

damag napisał/a:

Proszę napiszcie swoje opinie i sugestie !
- czy warunki nie takie
- cena za oplatę zlotową i nockeg za wysokie
- brak atrakcji
- może lepiej hotel ze spa z HB lub all inclusive ?
- brak upalania aut na lotnisku - torze ?
- po co mam płacić za lotnosko jak i tak nie upalam ?
- lepiej bez oplaty zlotowej ( każdy pije - je swoje i jeździ gdzie chce ) ?
-

-Warunki są dobre, zawsze czysto i schludnie. Zawsze wybieracie miejsca gdzie dzieci mają się bawić , a miejscówki nad jeziorkiem lub z basenem są idealne!
W tym roku pensjonat alaPRL ale z basenem. Uśmiech dzieci bezcenny widok, chodź woda była z górskiego lodowca. Starzy też pomoczyli d__y. Rewelacja.
- Z Cenami nigdy nie było źle , może warto pomyśleć jak wspomniał Łukasz16vt o zrezygnowaniu z piwa lanego (drogiego) na piwo butelkowe z promocji. Tylko pytanie gdzie przechowywać te wszystkie skrzynki i żeby były idealnie schłodzone (trudny temat).
- atrakcje są zawsze, zwiedzanie i jazda wspólna po lokalnych drogach to zawsze główna atrakcja, tylko FC co raz mniej i już niema tego WOW. Tym bardziej że inteligenci jadą pół polski na zlot, a potem FC stoi na parkingu i z 10aut wyjeżdża 6czy7.
Po za tym zawsze jakieś muzeum, rynek, zabawa z mapą itd.
- Jak zaczniecie się bawić w hotele i spa to już w ogóle ta "wspólnota" rozbije się na grupki
i widywać się będziecie nie przy autach i ognisku tylko w saunie albo jacuzzi, słabo.
- tor czy lotnisko to zawsze najdroższy PUNKT zlotu, w tej chwili przy tak niskiej frekwencji nie do ogarnięcia, a droższa składka już nie przejdzie.
- nie ma po co płacić za lotnisko jak i tak większość boi się o stan zdrowia FC
- Z Fiatem zacząłem przygodę w 2008r , dopiero jak przyszedłem do Was zrozumiałem sens
składki, organizacji, podania wszystkiego gotowego do rąsi. TO po prostu wygodne, a "każdy pije za swoje" już tak było na alternatywnych zlotach, jedni pili cały wieczór, a drudzy patrzyli i się ślinili albo odjeżdżali po zjedzeniu 2 kiełbas bo więcej nie kupili i im było głupio.
W takim sposób niema "wspólnoty" tylko jest odizolowanie.

ZLOTY mają łączyć i zawiązywać więzi.
Problem bo niema młodych ale to ich problem
[ kupują auta po 4tys wkładają 4tys i sprzedają za 4tys lub
kupują auta po 12tys wkłądają 12tys i nie wyjeżdżają bo czekają na lepsze czasy ].
Nie mają czasu dla Klubowiczów a forum chcą użytkować jak facebook, otworzyć i zamknąć.
Nie widzę żeby coś niebawem się poprawiło,
więc nie obniżajcie jakości na siłę bo i tak nie przyjdą.
Ostatnio zmieniony przez Galus87 2018-06-03, 2:33 pm, w całości zmieniany 4 razy  

ryby99 
Grupa Pełnego Dostępu

Auto: ryby99
Wysłany: 2018-06-19, 10:15 am   

Zloty ??? To je to.
Jak ktoś chce i ma czym to pojedzie odetchnąć i się "zaznajomić"
Koszty to nie problem, atrakcje to jest to co ściąga klientów
U mnie pływało kiedyś 90 żaglówek, a dzisiaj jest 30szt.-konkurencja innych regat

Odpowiedz do tematu