Portal FCKP
ForumProfilPomocSzukajUżytkownicyGrupyStatystykiAlbumDownload

Strona Główna Forum FCKP
Forum Dyskusyjne Fiat Coupe Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Coupe by Kazzzik
Autor Wiadomość
Kazzzik 
Grupa Pełnego Dostępu

Auto: Fiat Coupe 16vt
Wysłany: 2019-01-06, 10:52 pm   Coupe by Kazzzik

Czesć!
Jakoś od kwietnia 2018 posiadam czerwonego Fiata Coupe. Nigdy nie myślałem nad zakupem coupety, nawet można powiedzieć ze mi się nie podobały. Zawsze preferowałem japońską motoryzacje. Na ten świetny pomysł wpadł mój tata który pewnego dnia mówi ze jego zaprzyjaźniony mechanik znalazł fajna okazje.
Był to Fiat Coupe 16vt z sprowadzony z Włoch (który dalej widnieje na portalach ogłoszeniowych). Na tamta chwile jego sylwetka nie za bardzo do mnie przemawiała, jednak wersja silnikowa i całe czarne ,skórzane wnętrze mnie przekonało.W tygodniu miałem zajęcia na uniwersytecie i nie mogłem jechać z nimi go oglądać (auto praktycznie na drugim końcu Polski), więc pojechali sami. Na miejscu okazało się ze auto blacharko jest ok to silnik nie miał mocy, szarpał i turbo było padnięte.
I tera uwaga! Zamiast wrócić pociągiem do Olsztyna lub przespać w hotelu Ojciec z majstrem stwierdził ze znajdą na szybko innego i nim wrócą. Nieszczęście znaleźli :cry: moje obecne cudo coś ok 100km od ich obecnej lokalizacji. Jak dotarli go oglądać było już ciemno. Silnik na tamta chwile działał lepiej od poprzedniego wiec się trochę stargowali i go kupili (dowiedziałem się o tym po fakcie jak już nim wracali). Autko było czerwone, miało straszny tylni zderzak, troszkę mniej straszne nakładki na progi, czerwone felgi OZ i wnętrze obszyte czerwono-czarna eko skorą a wskaźnik ciśnienia oleju który podobno źle działał wskazywał ok. 0.5bar przy 100C (jak się później okazało działał poprawnie) :cry:
Od tego czasu fiacik coraz bardziej mi się podoba pomimo tego że od zakupu przejeździł możne z 1-2 miesiące, resztę czasu stał w warsztacie albo w moim garażu naprawiany XD.
Przez ten czas zostało zrobione całe przednie zawieszenie, został wstawiony drugi silnik (poprzedni stracił ciśnienie oleju ) :cry: , zostały wspawane nowe progi i podłoga( auto było w takim stanie ze nie można było go podnieść ) (:(
Słupek przełożyli mi w warsztacie ale osprzęt, większość uszczelek i podciśnienia robiłem sam. Olej ciekł chyba z każdej uszczelki jakiej mógł (<<
Na ta chwile coupeta jakoś jeździ i w górnych partiach obrotów całkiem nie najgorzej :lol: ale obroty neutralne i do 2-3 tys pozostawia wiele do życzenia. ( obroty neutralne są bardzo wysokie i auto szarpie na bardzo małym gazie).

Chciałem podziękować wszystkim wszystkim którzy aktywnie udzielali się na forum, bo chociaż jakąś wiedzie o mechanice z internetów posiadam to bez pomocy tego forum nie dał bym sobie rady w naprawie i uruchomieniu mojego fiata.

a.jpg
Plik ściągnięto 823 raz(y) 134,34 KB

c.jpg
Plik ściągnięto 823 raz(y) 123,4 KB

b.jpg
Plik ściągnięto 823 raz(y) 142,88 KB

Odpowiedz do tematu