Portal FCKP
ForumProfilPomocSzukajUżytkownicyGrupyStatystykiAlbumDownload

Strona Główna Forum FCKP
Forum Dyskusyjne Fiat Coupe Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Diobeł Robola, czyli moje 20VT
Autor Wiadomość
Robol 
Grupa Pełnego Dostępu

Auto: Fiat Coupe 20vt
Wysłany: 2022-05-09, 1:22 am   Diobeł Robola, czyli moje 20VT

Zacznę od tego, że zawsze intrygowała mnie linia coupety za gówniarza, zawsze było to dla mnie dość charakterystyczne auto, które rzadko widywałem na drodze. Odkąd kilka lat temu przypadkiem kupiłem pierwszą Alfę - przeszedłem całkowicie na włoską stronę mocy :mrgreen:
Stąd też spontaniczna decyzja żeby w pewien styczniowy poranek wsiąść z kumplami w Punto Evo i pojechać na wycieczkę do Limanowej z Warszawy zamienić bilety płatnicze na 20VT :-D
Co o samym aucie?
Kupiłem go w takim stanie w jakim jest obecnie, a muszę przyznać że poprzedni właściciel odjebał tu kawał roboty... Nie jest to lalka, ale za te pieniądze nie spodziewałem się ideału. Po elementach blacharskich widać, że było składane z gratów, które były pod ręką, niemniej bez wnikania w szczegóły wygląda całkiem przyzwoicie (cała buda była lakierowana).
Pod maską grzebnięta 20-ka zrobiona od podstaw - pierścienie, panewki, czapka po regeneracji, do tego większy IC wstawiony w miejsce chłodnicy klimy, stożek, turbo hybryda, wydech pełen przelot 3" z fajnym basowym kominem. Do tego dorzucony sterownik z dwoma mapami - na hamowni wypluł 307KM i 408Nm.
Zawias zrobiony na poli, twardsze sprężyny, zaciski po regeneracji z nowymi tarczami i klockami.
Cóż mogę rzec? No zapierdala to jak szatan ;noo ;noo ;noo Jestem pod mega wrażeniem tego auta, a za każdym razem gdy gdzieś jeżdżę (a najchętniej to bym nim jeździł po bułki do sklepu który mam przed blokiem :D ) banan z ryja nie schodzi :b
Oczywiście ma swoje jakieś mankamenty, typu pocący się przewód wspomagania, przycinająca się linka gazu, ale pomału będę ogarniał. Póki co jaram się jak małe dziecko za każdym razem, gdy wciskam gaz w podłogę :-D :-D :-D

IMG_20220508_161118_800x360.jpg
Plik ściągnięto 538 raz(y) 110,15 KB

IMG_20220506_195204_270x600.jpg
Plik ściągnięto 538 raz(y) 72,9 KB

IMG_20220506_195227_800x360.jpg
Plik ściągnięto 538 raz(y) 112,66 KB

IMG_20220506_194930_800x360.jpg
Plik ściągnięto 538 raz(y) 118,86 KB

IMG_20220506_194914_800x360.jpg
Plik ściągnięto 538 raz(y) 111,91 KB

Odpowiedz do tematu