Portal FCKP
ForumProfilPomocSzukajUżytkownicyGrupyStatystykiAlbumDownload

Strona Główna Forum FCKP
Forum Dyskusyjne Fiat Coupe Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kod lakieru
Autor Wiadomość
Maciuś 
Advanced Forum User

Auto: Coupe Plus,ToledoTDI
Wysłany: 2011-09-12, 9:14 pm   

dobrze że ja takich problemów nie miałem z Electric blue 810 tylko jedna fiszka i pasuje prawie idealnie
Ostatnio zmieniony przez Maciuś 2011-09-12, 9:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Leszek 
KLUBOWICZ FCKP

Auto: FC 20VT plus
Wysłany: 2011-09-12, 10:24 pm   

W 1.8 SE też ciekawie. Azurro Astrale Efect 804A sześć odcieni.

IMG_4700.JPG
Plik ściągnięto 4682 raz(y) 35,52 KB

P@bLO 
Członek Zarządu FCKP
Broom YELLOW

Auto: ŻÓŁTE 20vT i AR159SW
Wysłany: 2011-09-12, 10:32 pm   

czyje SE Leszku malujecie?
2.0 20VT, Garrett GT3071r. .86 A/R, Wtryski 650cc BOSCH, regulator 3,8bar, Warbro GSS 341 w baku + BOSCH 044 in line, AEM 30-3300, zegary Innovate, Ecumaster EMU, kute korby Techno5, kute tłoki Wossner, wydech i DP 3", FMIC 450x300mm, głowica "Stage3", Helix organiczny
Fiat Coupe 20V Turbo KLIK i Skoda Superb III L&K 2.0 TDI DSG 4x4 190KM

Mamut 
Grupa Pełnego Dostępu

Auto: Fiat Coupe 1.8
Wysłany: 2016-04-08, 9:48 pm   

Panie i Panowie, próbuję uporządkować wiedzę o czerwonym: jakie były odcienie, nazwy, kody i gdzie występowały. Zebrałem info z forum, no i:

- wiem o 2 odcieniach, ciemniejszy "malinowy" i jaśniejszy "marchewkowy"
- 2 oznaczeniach 168A i 168F,
- nazwy przewijają się różne, Rosso Corsa, Rosso Speed, Speed Red, Racing Red

Pytanie 1, czy oznaczenia 168A i 168F to różne odcienie
? Znalazłem info, że A to ten bardziej pomarańczowy:

Mariusz admin napisał/a:
bylo jeszcze wkleic info o 2 odcieniach 168 mianowicie A i F

chudy napisał/a:
tak jak prezes mowi ja mam 168 f, ten a jest bardziej pomaranczowy

Ale Mariusz pisał też, że:
Mariusz admin napisał/a:
Na FC występowały dwa kody czerwonego: 168/A i 168/F. Czym się różnią te kolory.. tak dokładnie to niczym, bo każdy z nich ma dwie opcje.. Czyli reasumując 168/A i 168/F mają taką samą recepturę, ale każdy z nich może występować w wersji jasniejszej lub ciemniejszej, trochę malinowej.. W starszych FC występował na bank ciemniejszy odcien, ale na mieszalni musisz zaznaczyc, że chcesz lakier o kodzie fiatowskim 168 w opcji bez żółtego/pomaranczowego pigmentu (druga opcja ma złóty/pomarancz). Tak najłatwiej jest chyba kupić czerwony lakier do FC. Jedne czerwone są ostre i ich lakier ma w składzie żółty lub pomarancz w zaleznosci od producenta, a ciemniejsze deko malinowe zółtego/pomaranczowego nie mają. :)

Bardzo namieszałem.. :) Sprawdzałem w Standoxie i DuPontcie i w obu firmach jest właśnie taka sama sytuacja z lakierem Fiata 168.. choc oczywiscie te firmy uzywają innych pigmentow do osiagniecia tego koloru..

Pytanie 2, czy nazwy Rosso Corsa itd. odpowiadają różnym odcieniom, czy to wszystko jedno? Na FCCUK znalazłem:

168 available with 2 suffix codes.
168/A – Rosso Corsa
168/F – Rosso Speed

Ale inna lista, też z FCCUK i cytowana też tutaj, stosuje zamiennie Rosso Speed i Rosso Corsa nazywając je Speed Red, a oprócz tego wyróżnia Racing Red:

Mayesty napisał/a:
Dla potomnych.... moze sie komus kiedys przyda :

16v/16vTurbo (94-96)

Speed red – Code 168 – Rosso Speed - Speed Red

20v/20v Turbo (96-08/99)

Speed red - Code 168 – Rosso Corsa - Speed Red

20v/20v Turbo (08/99 on inc. Plus)

Racing Red – Code 168 – Rosso Corsa - Racing Red

LE 98-99

Speed red - Code 168 – Rosso Corsa - Speed Red

Leszek, może Ty ogarniasz, jak to dokładnie było :wink:

Lucas69 
Grupa Pełnego Dostępu

Auto: Fiat Coupe 1.8 16V
Wysłany: 2016-04-19, 7:11 pm   

No ja mam teraz problem z doborem lakieru, bo moja Coupetka będzie również malowana. Mógłby ktoś określić czy to bardziej będzie ten F czy A? Bo ja kojarzę że tam pisało coś rosso sport czy speed ale auto jest u mechanika i ciężko mi tam sprawdzić.

Mam tylko takie zdjęcie teraz pod ręką bo jestem poza domem :D :D

Leszek 
KLUBOWICZ FCKP

Auto: FC 20VT plus
Wysłany: 2016-04-19, 8:41 pm   

Nazwa lakieru nie ma nic wspólnego z odcieniem. Corsa z włoskiego, Speed z angielskiego, inne pochodne nazwy można porównać do różnicy między szybkością a prędkością. Ważny jest numer, czyli FIAT 168. Każda mieszalnia ma swoje próbki- fiszki, przymierzają do samochodu i już wiadomo jaka alternatywa. Prawdą jest, że istnieją co najmniej dwa odcienie, jak napisał Mamut, dlatego przy lakierowaniu całości, powinno się zapytać klienta jaki chce odcień. Reszta to jak Mariusz napisał
Mariusz admin napisał/a:
Na FC występowały dwa kody czerwonego: 168/A i 168/F. Czym się różnią te kolory.. tak dokładnie to niczym, bo każdy z nich ma dwie opcje.. Czyli reasumując 168/A i 168/F mają taką samą recepturę, ale każdy z nich może występować w wersji jasniejszej lub ciemniejszej, trochę malinowej.. W starszych FC występował na bank ciemniejszy odcien, ale na mieszalni musisz zaznaczyc, że chcesz lakier o kodzie fiatowskim 168 w opcji bez żółtego/pomaranczowego pigmentu (druga opcja ma złóty/pomarancz). Tak najłatwiej jest chyba kupić czerwony lakier do FC. Jedne czerwone są ostre i ich lakier ma w składzie żółty lub pomarancz w zaleznosci od producenta, a ciemniejsze deko malinowe zółtego/pomaranczowego nie mają. :)

Bardzo namieszałem.. :) Sprawdzałem w Standoxie i DuPontcie i w obu firmach jest właśnie taka sama sytuacja z lakierem Fiata 168.. choc oczywiscie te firmy uzywają innych pigmentow do osiagniecia tego koloru..

Lucas69 
Grupa Pełnego Dostępu

Auto: Fiat Coupe 1.8 16V
Wysłany: 2016-04-20, 3:18 pm   

Potwierdzam co powiedziałeś, sprawdzałem u siebie kod lakieru i w starej masce jest 168F Rosso speed, a w nowej mam Rosso Corsa 168F więc chyba lakier jest taki sam choć w tej nowej wydaje mi się uciekać bardziej uciekać w pomarańcz

KrzyKi 
Grupa Pełnego Dostępu

Auto: FC 2.0, 20V, 97
Wysłany: 2019-09-20, 1:35 pm   

Nie wiem na ile to trafne ale wygląda spoko
https://fiatcoupe-sk4.webnode.sk/fakty-a-informacie/vzorkovnik-farieb/

Odpowiedz do tematu