Portal FCKP
ForumProfilPomocSzukajUżytkownicyGrupyStatystykiAlbumDownload

Strona Główna Forum FCKP
Forum Dyskusyjne Fiat Coupe Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasady Forum, Klubu i Wprowadzenie dla nowych użytkowników
Autor Wiadomość
Mikołaj 
MODERATORAuto: ex20VT
Wiek: 41
Dołączył: 17 Lip 2003
Posty: 6055
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2009-01-24, 10:26 pm   Zasady Forum, Klubu i Wprowadzenie dla nowych użytkowników

Postanowiłem zebrać w jednym miejscu garść podstawowych informacji o funkcjonowaniu forum i klubu oraz najczęściej pojawiające się pytania i problemy. Mam nadzieję, że uprości to korzystanie z forum, ograniczy zadawanie ciągle tych samych pytań i pozwoli na szybkie dotarcie do najpotrzebniejszych rzeczy.
Uwagi i uzupełnienia do tego wątku dopisujcie tutaj. Ten topic pozostanie zamknięty, żeby utrzymać porządek.


0.1 Znajomość, nawet internetową, wypada zacząć od :arrow: przedstawienia i przywitania się.

a teraz do rzeczy:

1. Funkcjonowanie forum i klubu:
1.1 Zanim zadasz pytanie koniecznie sprawdź w wyszukiwarce ( :arrow: Szukaj) czy interesujący Cię temat był poruszany. Jeśli był, ale nie znalazłeś odpowiedzi, pytaj w istniejącym wątku. Jeśli temat nie był jeszcze w ogóle poruszany, zakładaj śmiało nowy wątek.
1.2 Obsługa wyszukiwarki:
- znak * zastępuje dowolny ciąg znaków, czyli jak wpiszesz lamp* to wyszuka lampa, lampy, lampę itd., możesz go dodać na początku i na końcu wyrażenia;
- zwróć uwagę na opcje wyszukiwania: "Szukaj któregokolwiek słowa lub wyrażenia" albo "Szukaj wszystkich słów" oraz pokaż wyniki jako: "Posty" albo "Tematy", od tego zależy czy Ci się uda znaleźć i jak szybko uda Ci sie znaleźć to czego potrzebujesz
1.3 Zasady funkcjonowania forum i klubu zostały szczegółowo opisane :arrow: tutaj; w skrócie - pierwszych 50 postów można pisać gdzie się chce, po przekroczeniu tej liczby w niektórych działach nie będziesz mógł pisać bez opłacenia forumowej składki (szczegóły we wskazanym wyżej linku)
1.4 Podstawowe kwestie dotyczące technicznej obsługi forum są opisane w dziale FAQ.
Dołączane zdjęcia nie mogą mieć boku dłuższego niż 801 pikseli i nie mogą ważyć więcej niż 150 kB
1.5 Dbaj o poprawną pisownię i składnię, jest to o tyle łatwe, że np. firefox automatycznie podkreśla i poprawia błędy; ponadto mamy zainstalowany skrypt, który pozwala sprawdzić poprawność tekstu przed wysłaniem - służy do tego przycisk "Pisownia"
Raz czy drugi każdemu się może zdarzyć, ale nagminne robienie błędów świadczy nie tyle o nieuctwie, co o lenistwie i olewaniu innych użytkowników, skoro w kilka sekund można sprawdzić i poprawić błędy. Zaświadczenia o różnych dys... proszę zostawić dla pani nauczycielki :wink:
1.6 Pisanie postów nic nie wnoszących, nie na temat, składających się tylko z emotikonów jest niemile widziane i może skutkować ich usuwaniem przez naszych groźnych moderatorów.
1.7 Dbaj o to, by tytuł tematu odpowiadał jego treści, zwłaszcza w działach technicznych wskazane jest zwięzłe określenie problemu
1.8 Mamy swoje podkładki pod tablice rejestracyjne
1.9 Zasady dodawania ogłoszeń znajdziesz tutaj

2. Zakup:
2.1 Porady dla kupujących
2.2 Jak kupować FC by Gabi + solidna porcja ogólnych informacji
2.3 Ku przestrodze: zimna23, zzagubiony, oszukany
2.4 Znalazłeś interesujące auto - tutaj zapytaj czy ktoś je zna
2.5 Relacje po obejrzeniu aut na żywo
2.6 Ciekawe kąski, czyli piękne egzemplarze albo bardzo korzystne oferty
2.7 Słowniczek dla osób szukających FC (i nie tylko) w Niemczech
2.8 Co dobrze jest wymienić tuż po zakupie 8)
2.9 Kalkulator opłat, co gdzie załatwiać przy sprowadzaniu auta


3. Eksploatacja:
3.1 Jak wyczyścić klosze
3.2 Ubezpieczenie OC AC
3.2 Regeneracja turbo - miłe złego początki, czyli omijajcie moto-remo!, gdzie jeszcze nie naprawią wam sprężarki
3.3 Skąd części - od tego mamy cały dział
3.4 Polecane i odradzane warsztaty oraz sklepy to też cały dział, o mechanikach ogarniających FC jest ten mało rozwinięty wątek ;noo
3.5 Zdejmowanie listwy, wyciąganie zegarów link 1, link 2
3.6 Filtr kabinowy - parują szyby link
3.7 Wariator czyli czemu chodzi jak diesel (problem w 1.8 16v) link 1, link 2
3.8 Końcówki drążków 20VT, 16VT
3.9 Zakładanie gazu link 1, mamy też skromy dział LPG
3.9 Gaz w 2.0 16v - przeprogramowany komputer link
3.10 Katalogi części - ePER, InterCars, Fota
3.11 Rozmiary opon w FC: 195/55/15, 205/50/15, 205/50/16, 215/40/17, 245/35/17;
205/55/16, 215/45/17 - lekko obcierają przy skręcie, przy cofaniu
kalkulator opon 1, kalkulator 2
3.12 How to... czyli angielskie tips & tricks
3.13 Panewki w 16VT remontować czy wymieniać silnik - niekończący się temat. Przypadki: Desant, Mayesty, Radzik, najlepiej po prostu wpisać "panewki" wiadomo gdzie
3.14 Rozrząd - warto wymienić od razu po zakupie oraz co 60 tys km. Pytanie na jaki -Conti, Dayco, Gates?, nr części do 16VT


4. Modyfikacje

4.1 Przekładka silnika - przy każdej konfiguracji bez sensu i nieopłacalne ze względu na obecne ceny FC, ale ciągle ktoś pyta, więc... najlepiej wpisać do wyszukiwarki "przekładka" albo "swap"
4.2 Uturbienie - jak wyżej, przykładowy link
4.3 Większe turbo - słowa kluczowe Garrett RS, gt28rs, 3071r, gt2871, merror :wink: - zapraszam do wyszukiwarki, rezultaty opisane w dziale Coupe by... albo Problemy i porady natury technicznej ;noo
4.4 Progi, dokładki, spojlery - Prezes coś tam dłubie w plastiku :wink: , choć i na allegro można znaleźć jakieś wynalazki


Zasady Forum FCKP:

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.
Umieszczanie na forum materiałów naruszających prawa autorskie jest zabronione, webmaster, administrator i moderatorzy tego forum nie ponoszą odpowiedzialności z tego tytułu. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie posty i załączniki, które dodasz będą trwale przechowywane w bazie danych i na serwerze. Umieszczając materiały, co do których Tobie przysługują prawa autorskie, zgadzasz się na ich anonimowe wykorzystanie przez klubowiczów do celów niekomercyjnych. Prosimy o usunięcie załaczników, których praw nie życzycie sobie przekazywać na rzecz klubu do dnia 30.04.2009, brak reakcji będzie oznaczał milczącą zgodę. Zarząd upoważnia wszystkich Klubowiczów do korzystania z załączników zamieszczonych na naszym forum, w celu tworzenia wszelkich niekomercyjnych galerii, filmów itp., ale dla komercyjnego wykorzystania prosimy o zapytanie do autora. Osoby spoza grupy Klubowiczów powinny miec zgodę zarządu klubu jesli chcą wykorzystac załączniki w celach niekomercyjnych lub zgodę autorów gdy chcą wykorzystać załączniki w celach komercyjnych. Dla dzieł powstałych przed niniejszą regulacją autorzy dzieł powinni mieć przyzwolenie autorów załączników do wykorzystania ich. W przypadku niezgodnego z zasadami wykorzystywania załączników i/lub wykorzystywania ich wbrew woli właściciela, admninistracja forum deklaruje gotowość do pełnej blokady dostępu do forum osobom działającym niezgodnie z obowiązującym prawem.

Zasady działów sprzedaży:
By móc zamieszczać ogłoszenia sprzedaży w działach handlowych należy być Klubowiczem lub wypełnić poniższy formularz. Po akceptacji, osoba wysyłająca dane zostanie dodana do Grupy Handel i będzie mogła zamieszczać ogłoszenia.
By wysłać dane kliknij ten link - http://www.forum.fiatcoupe.pl/handel.php
Każde ogłoszenie musi zawierać cenę i zdjęcia. Dla odwiedzających tematy z ogłoszeniami najważniejszą zasadą jest niekomentowanie cen. Za drogo, poprostu nie kupuj. Poza tym wszelkie posty muszą dotyczyć przedmiotu sprzedaży.

Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres email jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał stare).

Logując się na naszym forum zgadzasz się na te warunki.


Zasady Funkcjonowania FCKP


Temat ten został stworzony dla osób, które posiadają lub chcą kupić fiata coupe.
Dzięki zasadom na jakich się opieramy możemy utrzymać porządek na forum, a zarazem komfort z jego użytkowania. Jeżeli zapoznasz się dokładnie z naszymi zasadami i zaakceptujesz je możesz być pewien pełnego równouprawnienia z naszej strony czyli paczki fajnych ludzi, na których można polegać w ciężkich chwilach związanych z eksploatacją auta i nie tylko.

Wyprzedzając pytania dodam, że zasady funkcjonowania FCKP i składki dotyczą każdego członka naszego klubu bez wyjątku.

Proszę o dokładne zapoznanie się z wybranym tematami.

http://www.albinoblacksheep.com/flash/posting

1.) Struktura FCKP
2.) Wstąpienie do FCKP
3.) Zasady dostępu do forum


1. Struktura FCKP

1. Zarząd
2. Klubowicze
3. Grupa Pełnego Dostępu
4. Sympatycy , ex klubowicze
5. Nowi ( grupa50 )

Pełnia władzy w klubie należy do członków zarządu na równych prawach

2. Wstąpienie do FCKP

Każdy nowozarejestrowany użytkownik forum ma prawie pełen dostęp do wszystkich działów, póki nie przekroczy 50 postów. Jest to czas na podjęcie decyzji czy ma się ochotę na bycie w klubie.. Po przekroczeniu 50 postow jesli nie wplacilo sie składki traci sie dostęp do większości działów forum..
1. Składka jest oplata wyłącznie za pelen dostęp forum, nie powoduje ona automatycznie przynależności do klubu, ale bez niej nie można byc klubowiczem.
2. Po wpłaceniu składki nowa osoba nie wysyła danych do PortFolio ani fotki.. Jednocześnie nie wstępuje automatycznie do klubu.
3. Gdy poznamy nową osobę, Zarząd wysyła z własnej inicjatywy lub na wniosek innych klubowiczów, przedstawiony któremukolwiek z członków Zarządu, propozycje wstąpienia do klubu, co wiąże sie z wysłaniem danych do PortFolio i fotki. Warunkiem jest uczestniczenie w ogólnopolskim lub lokalnym spotkaniu i rekomendacja ze strony osób, które miały przyjemność poznać nową osobę. Po wstąpieniu do klubu klubowicz otrzyma identyfikator i wszelkie prawa związane z byciem członkiem klubu.
4. Po 3 miesiącach od zarejestrowania na forum, użytkownik może sam wysunąć wniosek o przyjecie go do FCKP. Wniosek Wysyła do członków zarządu.
5. W wyjątkowych przypadkach działania na szkodę FCKP lub innych przypadkach działań niezgodnych z zasadami klubu, obecny klubowicz może być usunięty z naszej społeczności. Powyższe dotyczy tak klubowiczów jak i każdego innego użytkownika forum. Za weryfikację i rozpatrywanie związanych z nią wniosków klubowiczów odpowiedzialne będą wszystkie osoby Zarządu

Składki Klubowe

Klub nie jest komercyjny i ani złotówka nie trafia do prywatnej kieszeni kogokolwiek z klubu. Pozwalają nam one jednak na funkcjonowanie, organizowanie imprez, zakup gadzetow itp.

* roczna - 70 zł
* dla płacących w ciągu roku 10zł + 5zł za kazdy miesiac do końca roku

Składka „drugiej połowy” klubowicza wynosi 50% składki obliczonej według powyższych zasad

Wpłaty należy kierować na konto klubowe.
Bank: mBank
nr. konta:65 1140 2004 0000 3102 3104 2571 , Radosław Szymański
z dopiskiem: FCKP, imię i nazwisko, nick, składka klubowa

ad.3 Wysłanie danych do Portfolio

a) wypełnić formularz danych do Port Folio i wysłać zdjęcie (swoje, nie samochodu, dłuższy bok zdjęcia może mieć max 800 pix, a zdjęcie nie powinno ważyć wiecej niż 100 kb - inne nie będą przyjmowane) - Dane zostaną umieszczone na Forum FCKP w dziale Port Folio i będą dostępne wyłącznie dla innych klubowiczów. http://forum.fiatcoupe.pl/formularz.php

i na wszelki wypadek jeszcze raz:
dłuższy bok zdjęcia może mieć max 800 pix, a zdjęcie nie powinno ważyć wiecej niż 100 kb - inne nie będą przyjmowane


Co daje nam płacenie składki.

Składki płacicie dla siebie.. ani złotówka nie trafia do prywatnej kieszeni, te pieniadze znacznie ułatwiają nam organizowanie wszelkich imprez i innych spraw zwiazanych z prowadzeniem klubu.. Składki dają Wam także prawo do korzystania z przywilejów jakie przysługują klubowiczom i swiadomosc wspolnego tworzenia FCKP, a ujmując to w punktach:
1. Pewność, że klub będzie istniał i będzie miał za co opłacić swoje miejsce w sieci i domenę..
2. Pełen dostęp do działu Encyklopedia Techniczna Coupe, pozostałych działów tematycznych i Instrukcji Napraw
3. Namiary na części używane i możliwość zakupu oryginalnych części z rabatem 30% lub większym
4. Możliwość zakupu gadżetów klubowych
5. Mniejsze koszty opłat zlotowych i pierwszeństwo w uczestnictwie, gdy jest ograniczona ilość miejsc.
6. Wszelkie wynegocjowane rabaty i zniżki w warsztatach, sklepach, hamowniach itp.
7. Świadomość bycia częścią paczki fajnych ludzi, na których można polegać w ciężkich chwilach związanych z eksploatacją auta i nie tylko.

3. Zasady dostępu do forum:

I. Dostęp dla tych, którzy nie przekroczyli 50 postów i nie są klubowiczami (grupa 50)

Działy dostępne do czytania i pisania:

Informacja
Przedstaw się
Forum Ogólne FCKP
Klubowy czat
Zloty.. Spoty.. itp
Coupe by..
Handel - wszystkie działy ( po wypełnieniu formularza zamieszczonego w działach ze sprzedażą )
Modyfikacje – wszystkie działy
Problemy i porady natury technicznej

2. Działy dostępne tylko do odczytu

Prawo czytania działów Encyklopedii

II. Dostęp dla tych, którzy przekroczyli 50 postów i nie są klubowiczami

1. Działy dostępne do czytania i pisania:

Informacja
Przedstaw się
Klubowy czat
Handel - wszystkie działy KUPIĘ
Zloty..Spoty..

2. Działy dostępne tylko do odczytu

Forum Ogólne FCKP
Coupe by..
Problemy i porady natury technicznej
Handel - działy sprzedam ( możliwość pisania po wypełnieniu formularza zamieszczonego w działach ze sprzedażą )
Modyfikacje - wszystkie działy

III. Sympatycy i ex klubowicze

1. Działy dostępne do czytania i pisania:


Informacja
Przedstaw się
Forum Ogólne FCKP
Klubowy czat
Zloty.. Spoty.. itp
Coupe by..
Handel - wszystkie działy

2. Działy dostępne tylko do odczytu

Modyfikacje – wszystkie działy
Problemy i porady natury technicznej
Prawo czytania działów Encyklopedii

IV. Grupa Pełnego Dostępu:

1. Działy dostępne do czytania i pisania:


Informacja..
Przedstaw się
Forum Ogólne FCKP
Problemy i porady natury technicznej..
Czat..
Coupe by..
Zloty.. Spoty.. itp
Modyfikacje – wszystkie działy
Handel - wszystkie działy

2. Działy dostępne tylko do odczytu

Wszystkie działy encyklopedii

V. Dostęp dla klubowiczów

1. Działy dostępne do czytania i pisania:

Informacja..
Przedstaw się
Forum Ogólne FCKP
Problemy i porady natury technicznej..
Czat..
Coupe by..
Zloty.. Spoty.. itp
Modyfikacje – wszystkie działy
Handel - wszystkie działy

2. Działy dostępne tylko do odczytu

Portfolio Klubowiczów FCKP
Wszystkie działy encyklopedii

4. Działy dostępne do odczytu i pisania wyłącznie dla Klubowiczów:

Wydział Wewnętrzny

5. Dział z pełnym dostępem wyłącznie dla Zarządu:

Kanał Rządowy

Wszystkie próby ominięcia dostępu np. poprzez pisanie postów technicznych na Forum Ogólnym będą blokowane przez Admina i Moderatorów Forum FCKP i będą skutkowały wyciągnięciem konsekwencji przez ostrzeżenia, blokadę pisania lub pełne zamknięcie dostępu do forum.
_________________
Polski Touring Klub
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group