Portal FCKP
ForumProfilPomocSzukajUżytkownicyGrupyStatystykiAlbumDownload

Strona Główna Forum FCKP
Forum Dyskusyjne Fiat Coupe Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FC SE 1.8 by MrJ
Autor Wiadomość
MrJ 
Grupa Pełnego Dostępu

Auto: FC SE
Wysłany: 2016-08-19, 9:14 am   FC SE 1.8 by MrJ

Miałem zakładać temat wcześniej, potem jakoś sprawa się rozmyła, no i teraz powraca. Od razu, na dzień dobry i bez zbędnych wstępów - TAK, to SE Woopiego :-D

Historia naszego wspólnego interesu jest tak zakręcona, że i tak byście się pogubili. Wspomnę tylko o dwóch rzeczach:
- idealnym autem, spełniającym wszystkie wymagania jakie sobie postawiłem dla nowego nabytku (rocznik, wyposażenie, rozmiar, silniki, sratatata) był... Citroen C2 VTS/VTR. No to sobie wyobraźcie, jak daleko od tego jest Fiat Coupe :-D
- pierwszą sztuką Coupe na jaką trafiłem robiąc "risercz" tego auta, była właśnie sztuka Woopiego. Tak, właśnie ta konkretna, na tym forum. Ciekawe, prawda? :-D

Specyfikację auta znacie, w końcu to auto forumowe. W skrócie:
- wersja SE - pikowane skóry, środkowy panel pod kolor, dedykowane felgi BBS 16", srebrne środki lamp, możliwe że coś jeszcze ale ja się nie znam :P
- klima, ABS, pełna elektryka,
- maska z laminatu, przedni zderzak PIU
- 1.8 16V, zdrowa seria 131kuni 170niutona, mod dolotu z wkładką K&N
- ...

Na razie się cieszę z zakupu, poznaję auto, przyzwyczajam się do jego gabarytów, mocy itp. Ale też nie zaniedbuję rzeczy bieżących. A tych, mimo że autko jest naprawdę baaardzo zadbane, jest trochę.

Kilka aktualnych fotek. Niestety, robione szajsfonem, do tego przy nie najlepszym świetle o 6 rano :-D więc trza się było podpierać fotopicasoshopem :-D Tak więc

"Mokra Włoszka w całej okazałości" [+18] :-D

Cytat:
Nowy właściciel i właścicielka wydają się fajnymi ludźmi i mam nadzieje że zadbają o to auto. Liczę że spotkam kiedyś moje FC na jednym ze zlotów. Auto będzie teraz poruszać się po śląsku.

Pozdrawiam wraz z Żoną :-D I tak, będziemy dbali, a przynajmniej mamy takie mocne postanowienie :-D Najprościej można nas spotkać (tzn. i nas, i auto) w Chorzowie, Katowicach, albo czasami Częstochowie i jeśli ktoś miałby chęć, to zapraszamy ;pyfko

LISTA ZMIAN, MODÓW, ROBÓT:

LIPIEC/SIERPIEŃ 2016:
- oczyszczenie tarcz i klocków, bo piszczały jak świnie na widok passerati :-D
- wypucowanie środka, od dywaników po skóry
- wycieraczki Alca Super Flat - tu uwaga, standardowo jest set 490/530mm ale wchodzi 530/560, a nawet też 530/600mm (takie teraz mam)
- wyczyszczenie składki K&N i impregnacja olejkiem - docelowo cool air intake,
- uzupełnienie śrubek / zaślepek łączących dół zderzaka, nadkola itp.
- ogarnięcie radia - wreszcie porządne zamocowanie jak Bozia przykazała, porobienie porządku z kablami bo był straszny burdel, doprowadzenie USB do schowka żeby się pendrive nie walał pod nogami. Ale nie do końca, bo jest mod, że radio działa niezależnie od stacyjki i został założony pstryczek-elektryczek żeby odłączyć zasilanie ręcznie. Tylko jest w mało ciekawym miejscu, chciałbym podciągnąć to do nieużywanego przycisku "z kropką" na konsoli,
- wyczyszczenie i odnowienie skór
- wydech ma dziurkę, na razie załatana silikonem wysokotemperaturowym, ale docelowo do wymiany jest rura między wyjściem kolektora (w miejscu jak 2 rury przechodzą w 1) a lambdą. Plus poprawka mocowania tylnego tłumika, bo guma się kończy i odstaje
- regulacja maski

WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK 2016:
- wtyczka poduszki pod siedzeniem została ostatecznie wywalona, bo i tak się praktycznie rozsypała
- płyn chłodniczy zmieniony, układ odpowietrzony
- olej w skrzyni zmieniony, biegi wchodzą odczuwalnie lepiej, w ogóle jakby się delikatnie ciszej (?) zrobiło
- nowe opony. Miałem to ogarniać dopiero bezpośrednio przed zimą, ale znajomy oponiarz dał mi taką cenę, że nie było na co czekać :lol: Vredestein Quatrac 5 205/55R16. TAK, wygląda trochę baloniasto. Ale NIE, nie obciera. Jak pojeżdżę dłużej to opiszę dokładniej, ale na razie (poza kosztami, cena była superowa ale i tak prawie 1200 zeta piechotą nie chodzi) same plusy jeśli chodzi o komfort i wrażenia z jazdy,
- polerka kloszy
- żarówki H1 Tungsram MegaLight +120% - nawet coś widać :P zostaje jeszcze dobranie W5W do pozycyjnych bo klasyczne są za słabe, a LEDy które mam z kolei za zimne,

Fotki z Vredesteinami:

LISTOPAD / GRUDZIEŃ 2016:
- linki hamulcowe Textar
- amortyzatory przód (mcPhersony) KAYABA Excel-G
- łożyska amortyzatorów Ruville
- prawy wahacz Ruville
- ogólny przegląd zawieszenia przedniego
- uszczelka pokrywy zaworów + klejenie pokrywy (była nadpęknięta)
- olej silnikowy Valvoline F1 10w60 + płukanka Valvoline
- filtr oleju Mann
- wiatraczek (dmuchawa)
- uszczelnienie układu chłodniczego (był mały podciek na jednym połączeniu)
- siłowniki maski (od AUDIcy 100)

STYCZEŃ-KWIECIEŃ 2017
- wygłuszanie maski (na kilka podejść)
- wygłuszanie tylnych nadkoli i przegrody za siedzeniami
- wymiana tylnych klocków, czyszczenie zacisków
- uszczelnianie wydechu (podejście drugie)
- czyszczenie i smarowanie punktów obrotu zawieszenia

LATO 2017:
- naprawa podnośnika szyby od strony kierowcy, bo szyba wpadła w drzwi :P
- regulacja zawiasów maski (nie do końca, chyba trzeba będzie kupić nowy zawias)
- wymiana wahacza od strony kierowcy, ustawienie zbieżności

LISTOPAD 2017:
- wymiana oleju (Liqui Moly MoS2 Lechtlauf 10W40) i filtra (Mann)
- wymiana osłony przegubu od strony kierowcy

AKTUALNE ZDJĘCIA:

ZIMA 2017/2018:
- uszczelnienie wydechu (tylny tłumik znowu puszcza)
- pełny przegląd i przygotowanie do zimy - zrobiony dobrze, bo nic nie zamarzło, odpala(ł) od strzała, wszystko okej

WIOSNA / LATO 2018:
- porządny przegląd klimatyzacji - zrobione
- tylne zawieszenie, wymiana całej belki, konserwacja podwozia - work in progress :)
- radio nie gra, coś chyba w kabelkach przerwało ale przy mrozie na dworze nie będę w tym grzebał,

No i zleciały dwa lata... ;)
Ostatnio zmieniony przez MrJ 2018-07-20, 12:18 pm, w całości zmieniany 32 razy  

MrJ 
Grupa Pełnego Dostępu

Auto: FC SE
Wysłany: 2019-08-21, 8:17 am   

Zbiorcze aktualizacje z ostatniego mniej więcej roku:

JESIEŃ 2018
- wymiana pękniętego łącznika stabilizatora, ogólny przegląd przedniego zawieszenia

LATO 2019
- belka. Wreszcie :D Wymiana całej, nowo polakierowanej belki na nowych częściach, włącznie z wszystkimi poduszkami, łożyskami, tulejami i tak dalej. Plus nowe przewody hamulcowe i osłony tylnych tarcz.
- pełna konserwacja podwozia, od tylnego zderzaka po wózek przedniego zawieszenia
- przespawany wydech, zrobiony przelot od kolektora do środkowego tłumika 8) oraz nowe mocowania obu tłumików, bo starymi się ruda zainteresowała

PLANY:
- rozrząd, olej (czeka już Shell 10W60) z filtrem i uszczelka pod pokrywą zaworów bo obecna się poci
- wymiana airboxa, bo obecny popękał przy mocowaniu rury do dolotu, a i tak mam drugi w zapasie

Poza tym bez zmian - Coupetka jest używana w codziennej eksploatacji, stoi pod chmurką i dzielnie znosi trudy śląskich dróg ;) I to już od trzech lat! :D
Ostatnio zmieniony przez MrJ 2019-08-25, 8:24 am, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu